KQZ cakton renditjen, ja si do të vendosen partitë politike në fletën e votimit për çdo bashki

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka caktuar këtë të shtunë renditjen e partive politike në fletën e votimit, në zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit.

Kështu, në Bashkinë e Shkodrës, KQZ ka caktuar të parën në fletën e votimit Partinë Socialiste të udhëhequr nga Edi Rama.

I dyti në listën e Shkodrës është koalicioni “Shtëpia e Lirisë”, i Sali Berishës, që përbëhet nga LSI dhe PDK. Ndërkohë, që e treta në listë renditet Partia Demokratike e Lulzim Bashës.

Në Lushnjë, PS e Para, e udhëhequr nga PD, e më pas “Shtëpia e Lirisë”. Në Rrogozhinë, PD është e para, PS e dyta dhe “Shtëpia e Lirisë” në vend të tretë.

Në Vorë, udhëheq “Shtëpia e Lirisë”, PS renditet e dyta dhe PD e treta. Në Durrës, “Shtëpia e Lirisë” renditet e para, PS e dyta dhe PD e treta.

Edhe në Dibër udhëheq “Shtëpia e Lirisë, i ndjekur nga PD, e më pas PS.


Të fundit

Historike/ Interi mposht Barcelonën edhe me ndihmën e VAR

Inter ka arritur të fitojë minimalisht ndaj Barcelonës me rezultatin 1-0, duke marrë kështu tre pikë me shumë vlerë...

Vangjeli: Kritikat e politikës ndaj SPAK janë lajm i mirë, kanë filluar të kenë frikë

Analisti Lorenc Vangjeli, e ka cilësuar një lajm të mirë deklarata e bëra nga politikanët kryesorë në Shqipëri kundër SPAK. I ftuar në “Log.” në...

Veliaj jep lajmin e mirë: Hapet gara për Teatrin e ri Kombëtar

Bashkia e Tiranës ka hapur garën ndërkombëtare për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Në një intervistë në emisionin “Publikisht”, në RTSH, kryebashkiaku Erion...

Vritet në mes të lokalit këngëtari i njohur, pasi refuzoi të këndonte një këngë

Këngëtari i njohur turk, Onur Şener është plagosur për vdekje në një lokal ku po performonte. Sipas deklaratave të pasqyruara në raportin e policisë,...

Gjermania do të mbyllë termocentralet me qymyr deri në vitin 2030

Kompania gjermane e energjisë RWE do të ndalojë djegien e qymyrit deri në vitin 2030, duke kursyer 280 milionë tonë metrikë të emetimeve të gazeve...

Lajme të tjera

Web TV