Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

CIA: Rusia mund të përdorë armë bërthamore

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shërbimi i fshehtë amerikan, CIA nuk përjashton që Rusia në të ardhmen të përdorë armë bërthamore të vogla në luftën në Ukrainë. Kjo mund të ndodhë për shkak të dështimeve ushtarake.

Shërbimi i fshehtë amerikan, CIA ka paralajmëruar se Rusia mund të përdorë armë të vogla bërthamore në luftën në Ukrainë. Përballë “dëshpërimit të mundshëm” nga “mossukseset” ushtarake, presidenti rus Vladimir Putin mund të urdhërojë përdorimin e “armëve bërthamore taktike ose me rreze të shkurtër veprimi”, ka thënë drejtori i CIA-s, William Burns.

Nuk ka dëshmi të përdorimit të mundshëm deri tani
“Ne sigurisht jemi shumë të shqetësuar,” tha Burns. Por në të njëjtën kohë ai theksoi se deri tani nuk kishte “shumë dëshmi praktike” të përgatitjeve për përdorimin e armëve të tilla.
Armët bërthamore taktike janë armë, rrezja e veprimit dhe fuqia shpërthyese e të cilave është më e ulët se ajo e armëve bërthamore strategjike, të cilat mund të mbulojnë distanca shumë më të gjata. Rusia ka një arsenal armësh bërthamore taktike me një fuqi shpërthyese më të ulët se ajo e bombave të hedhura nga Shtetet e Bashkuara në Hiroshima dhe Nagasaki gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Strategjia “përshkallëzo deri në deeskalim”.
Në doktrinën ushtarake ruse ekziston parimi i “përshkallëzimit për të deeskaluar”, i cili parashikon goditjen e parë me një armë bërthamore me fuqi të ulët, nëse Rusia mbetet prapa në një konflikt me Perëndimin.
Shpresa kryesore do të ishte që pala tjetër të tërhiqej pas këtij sinjali, në mënyrë që të shmanget asgjësimi i plotë i ndërsjellë nga lufta bërthamore me bomba të mëdha atomike strategjike.

Objektivi: Lidhja tokësore me Detin e Zi
Sipas vlerësimeve të Kievit dhe vendeve perëndimore, një ofensivë e madhe ruse në Ukrainën lindore është e pashmangshme pas tërheqjes së forcave të armatosura ruse nga zona e Kievit.
Sipas ekspertëve, qëllimi i Moskës është të krijojë një lidhje të drejtpërdrejtë tokësore midis gadishullit të Krimesë, të aneksuar në vitin 2014, dhe zonave të kontrolluara nga separatistët pro-rusë në rajonet e Luhanskut dhe Donjeck.

Lexo edhe :  Miss Inteligjenca Artificiale, shpallet fituese një marokene

Shiu e ndërlikon ofensivën ruse
Por shiu i vazhdueshëm në ditët e fundit mund ta ndihmojë Ukrainën në luftën e saj kundër trupave pushtuese ruse, tha të enjten një zyrtar i lartë i Departamentit të Mbrojtjes të SHBA. “Fakti që toka është më e butë” do ta bëjë “më të vështirë për ushtrinë ruse të ndërmarrë ndonjë gjë jashtë rrugëve të asfaltuara”, tha zyrtari amerikan, i cili dëshiroi të mbetet anonim.

Rusia do të shtojë sulmet me raketa kundër Kievit

Rusia do të shtojë sulmet me raketa kundër kryeqytetit ukrainas, Kiev. Kjo u bë e ditur nga Ministria e Mbrojtjes në Moskë. Arsyeja që u dha është se kemi të bëjmë me hakmarrje ndaj sulmeve të Ukrainës në territorin rus. Gjatë një sulmi në Kiev gjatë natës, u godit një fabrikë ndërtimi dhe riparimi raketash. Këtu përfshihen raketat kundër anijeve. Rusia deklaroi mbrëmë se anija flamurtare e flotës ruse të Detit të Zi, Moskva, u fundos. Ukraina tha se e kishe goditur kryqëzorin me një raketë.

Burimi: dw

Të fundit

23% e familjeve shqiptare, të varura nga remitancat

23% e familjeve shqiptare janë të varura nga dërgesat e emigrantëve. Ky është konstatimi i Bankës Botërore, në një...

Vera me temperatura të larta, sa herë në ditë duhet të bëjmë dush?

Temperaturat e nxehta janë të mundimshme. Njeriu djersin dhe lodhet më shumë gjatë verës si pasojë e këtyre temperaturave. Dushi tingëllon idea më e mirë...

VIDEO/ Ilir Meta gjen ilaçin ndaj vapës: Ja paça borxh Bes Kallakut dhe….

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, duket se ka gjetur ilaçin e kësaj vape të tmerrshme të ditës së sotme. Ai është zhytur...

Privati kërkon punonjës krahu – Cilat janë zanatet me të kërkuara nga tregu aktualisht?

Ecuria pozitive e sektorit të turizmit dhe ndërtimit, dy nga fushat të cilat janë kyç për rritjen ekonomike në Shqipëri dhe nxitjen e konsumit,...

Veliaj mbështet kandidatin e PS, Vangjel Tavon: Himara do vijojë të jetë histori suksesi

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i ka shprehur mbështetjen kandidatit të PS për Bashkinë e Himarës, Vangjel Tavo. Përmes një videomesazhi nga Jala, ku...

Lajme të tjera

Web TV