test

Dy turistë gjermanë bien në një greminë në Valbonë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ngjarje e rëndë ka ndodhur pra pak minutash në shtegun që të nxjerr nga alpet e Valbonës në ato të Thethit.

Dy turistë gjermanë rezultojnë të humbur në luginën e Valbonës, mes Thethit dhe Valbonës. Burime prsanë policisë Shkodër bëjnë me dije se në lidhje me këtë ngjarje, specialistë të policisë së zonës në bashkëpunim me banorë të zonës po vijojnë kërkimet.

Dyshohet se turistët janë rrëzuar në një greminë, ndërkohë që ende ska asnjë kontakt me ta. Policia e Shkodrës dhe e Tropojës po vijojnë kërkimet për gjetjen e tyre. Dyshohet se si pasojë e rrëzimit ato të kena marrë lëndime të rënda.

Të fundit

Humbet kontrollin, furgoni del nga rruga dhe përplaset me pemën

Një aksident është shënuar këtë mesditë në qytetin e Pogradecit. Një furgon mallrash, drejtuesi i të cilit ka humbur...

Formacionet zyrtare të sfidës Poloni-Holandë, Lewandowski e nis sfidën nga stoli

Poloni-Holandë çelin raundin e parë të Grupit D në EURO2024, me sfidën që nis në orën 15:00 dhe që luhet në “Volksparkstadion” në Hamburg. Ndërsa...

Ndërtimi i minierës së litiumit, Financial Times: Vuçiç jep dritën jeshile

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është duke u përgatitur t’i japë Rio Tintos dritën jeshile për ndërtimin e minierës më të madhe të litiumit...

10% më të lartë se mesatarja, ja kush është shteti me refuzimin më të lartë të vizave

Sipas një studimi të Henley & Partners, Afrika përballet me normat më të larta të refuzimit të vizave për zonën Schengen në Evropë, me...

Bajrami: “Dhamë maksimumin tonë, tani duhet të mendojmë për ndeshjen ndaj Kroacisë”

Nedim Bajrami shënoi golin më të shpejtë në historinë e Kampionateve Europiane, pas vetëm 23 sekondash lojë ndaj Italisë, por pavarësisht kësaj, kuqezinjtë dolën...

Lajme të tjera

Web TV