Aksident i rëndë/ Nxirret trupi i shoferit, do transportohet me helikopter drejt Tiranës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme pranë fshatit Shtëpëz të Gjirokastrës.

Bëhet me dije se shoferi i një kamioni ka humbur kontrollin dhe për pasojë është rrëzuar në një zonë të pyllëzuar.

Nga informacionet e deritanishme bëhet me dije se një person është dëmtuar rëndë. Zjarrfikësit dhe policia niset drejt vendit të ngjarjes.

Detaje të reja dalin nga aksidenti i rëndë që ndodhi pasditen e sotme pranë fshatit Shtëpëz të Gjirokastrës.

Burimet bëjnë me dije se shoferi i një kamioni ka humbur kontrollin dhe për pasojë është rrëzuar në një zonë të pyllëzuar. Pas shumë minutash tentative, zjarrfikësit kanë arritur që të nxjerrin trupin e shoferit që është plagosur rëndë duke marrë dëmtime të shumta në trup.

Pritet që nga momenti në moment i plagosuri me iniciale F.H të niset me helikopter drejt Spitalit të Traumës në Tiranë.

Informacion paraprak

Sot, rreth orës 14:30, në rrugën rurale mbi fshatin Shtëpëz, Gjirokastër, automjeti tip kamion, me drejtues shtetasin F. H., 50 vjeç, banues në Mamurras, ka dalë nga rruga. Për pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit, i cili po transportohet për në spital, për të marrë ndihmën mjekësore.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.


Të fundit

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në...

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga Teksasi në Virxhinia Perëndimore. Gjithsej 1,467...

Pamje të frikshme/ Orteku i borës merr para skiatorët, viktima dhe të plagosur

Dy skiatorë kanë vdekur dhe 19 tjerë për pak minuta kanë ngecur të ngujuar nën dëborë, pasi një ortek goditi resortin e njohur në...

Vrau 3 pensionistë/ Arrestohet në Gjermani serbi, i gjurmonte viktimat në supermarkete

Sot, ndodhi vrasja e tretë e një pensionisti në qytet. I dyshuari kryesor është arrestuar. Bëhet fjalë për një 31-vjeçar serb i paidentifikuar me...

Japonia i dhuron Tiranës mjete zjarrfikëse, Veliaj: Na shërbejnë për zonat periferike

Dy mjete të reja zjarrfikëse iu shtuan stacionit të ri zjarrfikës në Kinostudio, si ndihmë nga Ambasada e Japonisë në Tiranë. Kryebashkiaku Erion Veliaj...

Lajme të tjera

Web TV