test

Ten Hag zbulon një klauzolë sekrete të Cristianos

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pavarësisht zërave për një lëvizje të mundshme në Atlético de Madrid, Cristiano Ronaldo është ende një futbollist i Manchester United. Edhe pse ai nuk udhëtoi me ekspeditën e drejtuar nga Erik ten Hag, Djajtë e Kuq po llogarisin që ylli portugez të jetë një pjesë e rëndësishme e skuadrës deri në kohën kur ai do të luajë ndeshjen e tij të parë në Premier League kundër Brighton më 7 gusht . Kështu është shprehur trajneri holandez në një konferencë për shtyp në Melburn. Përveç kësaj, Ten Hag foli për mundësinë e ekzekutimit të një klauzole që do të rinovonte kontratën e Ronaldos deri në vitin 2024 .

Cristiano ka vetëm një vit të mbetur në kontratën e tij, a do të jetë e vështirë për ta akomoduar atë nëse ai qëndron këtë verë duke e ditur se do ta bëjë këtë vetëm për një vit?

Jam i informuar mirë, ka edhe opsion që kontrata e tij të zgjatet deri në vitin 2024.

Cristiano ende nuk ka marrë pjesë në parasezonin e skuadrës, a planifikoni ta nisni sezonin pa të në mënyrë që ai të përgatitet?

Mendoj se po, por ai po stërvitet. Mendoj se të gjithë e njohim Ronaldon, të gjithë e dimë se ai është një profesionist i nivelit të lartë dhe se do të jetë në formë. Ky është shqetësimi im më i vogël.

A mund të luajë rregullisht në moshën 37-vjeçare në një ekip që i pëlqen ta çojë lart?

Mendoj se Cristiano është i aftë ta bëjë këtë. Ai i ka treguar të gjitha gjatë karrierës së tij.

A do të jetë Ronaldo në Mançester kur skuadra të kthehet nga turneu javën e ardhshme?

Nuk mund t’ju them, nuk ka pasur ndryshime.

Lexo edhe :  Gjeorgjia merr pikën e parë historike në Europian, Çekia i “shpëton” humbjes

Ka një debat se si të përfitoni më të mirën nga Ronaldo, dhe një nga teoritë është se duhet të luani me dy sulmues. A do ta ndryshonit skemën tuaj për të apo do të ruani të zakonshmen?

Lojtarët janë ata që diktojnë mënyrën e lojës. Sidomos ata që shënojnë gola, sepse janë jashtëzakonisht të rëndësishëm për një ekip.

Të fundit

Depresioni tek gratë, nga simptomat te trajtimi

Trishtimi dhe mërzia janë reagime normale të kohëve të vështira që gjithkush kalon në jetë. Mërzitja është një reagim...

Ukrainasi rrëfen tmerrin nga kampet ruse: Më shkulën dhëmbët për qejf

Një ukrainas që u kap rob nga rusët ka rrëfyer tmerrin që ka përjetuar në kampin ku qëndroi për muaj me rradhë derisa u...

Pritjes i erdhi fundi, ja kur do të publikohet filmi i animuar “Shrek 5”

Sipas Eddie Murphy, filmi “Shrek 5” do të shfaqet vitin e ardhshëm. Kanë kaluar 23 vjet që kur u shfaq premiera e filmit të parë...

EURO2024/ Ja pse është zbehur lavdia e Italisë

Lavdia e futbollit të Italisë është zbehur! Që nga fitimi i Kupës së Botës në vitin 2006, kombi dikur krenar i futbollit ka përjetuar...

Fansi i kërkoi të performojë me të në skenë, Ylli Limani habit me reagimin

Këngëtari i njohur Ylli Limani është një ndër artistët më të suksesshëm në estradën muzikore, këngët e të cilit pëlqehen nga një numër i...

Lajme të tjera

Web TV