Flasin familjarët e 7-vjeçares që ndërroi jetë në Himarë: Gjithçka në dorë drejtësisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Familja Avdia ka hapur sot dyert e mortit, pas tragjedisë së rëndë ndodhur dje në Himarë, ku vogëlushja e tyre 7 vjeçare u plagos për vdekje nga skafi që drejtohej nga ish-shefi i Komisariatit të kësaj bashkie, Arjan Tase.

Mes familjarëve ka pllakosur zia dhe dhimbja, kur pritet që rreth orës 15;00 vogëlushja të përcillet në banesën e fundit. Familjarët kanë thënë se gjithçka ja kanë lënë në dorë drejtësisë.

Deri më tani, polici Arjan Tase ndodhet i shoqëruar në polici ndërsa priten hetimet e mëtejshme për të zbardhur të plotë tragjedinë e ndodhur në Potam të Himarës.

Arjan Tase ka deklaruar para efektivëve të policisë se skafi të cilin drejtonte ka marrë gaz në mënyrë të menjëhershme dhe ka bërë një rrotullim në vend.

Tase në vitin 2020 ka mbajtur postin e shefit të komisariatit të Himarës, ndërsa më pas është shkarkuar dhe arrestuar nën akuzën për shpërdorim detyre. Më pas ai ka fituar gjyqin dhe aktualisht shërbente në Komisariatin e Elbasanit.

Një ditë më parë u bë me dije se pas ngjarjes, ai është shkarkuar përfundimisht nga radhët e policisë.


Të fundit

Barcelona vazhdon ecurinë pozitive dhe merr kreun, Lewandowski bën heroin sërish

Barcelona vijon rezultatet pozitive në La Liga duke arritur fitoren e 6 radhazi në kampionat. Katalanasit kanë mposhtur 0-1 në...

‘Deklarimet e Doktorit njësoj si të Lulit’/ Elezi: Jemi në rrezik të vazhdimit të…

Ish-kandidati për kreun e PD-së, Ibsen Elezi, ka bërë një deklaratë të fortë, ku thotë se deklarimet e kreut të PD-së, Sali Berisha, ngjajnë...

Perla e Bajramit nuk mjafton, Milan triumfon në sekondat e fundit

Ndeshje e çmendur ka rezultuar sfida mes Empolit dhe Milanit. Kuqezinjtë po udhëhiqnin 0-1 me golin e Rebic, por Bajrami realizoi në shtesa duke barazuar...

Përfundon numërimi, Besart Xhaferri zgjidhet kreu i ri i FRPD-së

Vetëm pak minuta më parë është mbyllur numërimi i votave për zgjedhjen e kreut të ri të FRPD-së. Lidershipi i të rinjve demokratë i është...

Ambasadori amerikan në Serbi: Putinit nuk i intereson fare Kosova, po përpiqet të…

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill tha se rasti i Kosovës me atë të agresionit rus në Ukrainë nuk mund të krahasohen. Në një intervistë...

Lajme të tjera

Web TV