Arrestohet ish-lojtari i Holandës/ Akuza për trafik droge e pastrim parash

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

David Mendes da Silva, ish-mesfushori që ka luajtur edhe shtatë ndeshje me kombëtaren e Holandës, është arrestuar ditën e enjte dhe akuzohet për pastrim parash dhe trafik droge.

Da Silva, tashmë 40 vjeç, u ndalua nga forcat e rendit në festën e tij të ditëlindjes. Ai kishte rënë në sy javët e fundit, pasi kishte tërhequr sasi të mëdha parash.

Të hënën ai do të dala para gjykatës, që do të vendosë masën e sigurisë.

Da Silva ka luajtur për Sparta Roterdam, Ajax, NAC Breda, AZ Alkmaar në Holandë, si dhe për Salzburg e Panathinaikos në Austri e Greqi.


Të fundit

Historike/ Interi mposht Barcelonën edhe me ndihmën e VAR

Inter ka arritur të fitojë minimalisht ndaj Barcelonës me rezultatin 1-0, duke marrë kështu tre pikë me shumë vlerë...

Vangjeli: Kritikat e politikës ndaj SPAK janë lajm i mirë, kanë filluar të kenë frikë

Analisti Lorenc Vangjeli, e ka cilësuar një lajm të mirë deklarata e bëra nga politikanët kryesorë në Shqipëri kundër SPAK. I ftuar në “Log.” në...

Veliaj jep lajmin e mirë: Hapet gara për Teatrin e ri Kombëtar

Bashkia e Tiranës ka hapur garën ndërkombëtare për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Në një intervistë në emisionin “Publikisht”, në RTSH, kryebashkiaku Erion...

Vritet në mes të lokalit këngëtari i njohur, pasi refuzoi të këndonte një këngë

Këngëtari i njohur turk, Onur Şener është plagosur për vdekje në një lokal ku po performonte. Sipas deklaratave të pasqyruara në raportin e policisë,...

Gjermania do të mbyllë termocentralet me qymyr deri në vitin 2030

Kompania gjermane e energjisë RWE do të ndalojë djegien e qymyrit deri në vitin 2030, duke kursyer 280 milionë tonë metrikë të emetimeve të gazeve...

Lajme të tjera

Web TV