Lefter Koka kërkon lirimin nga burgu: Jam rëndë, vuaj nga zemra!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, ka kërkuar lirimin nga burgu.

Ai ka kërkuar zëvëndësim të masës së sigurisë për akuzat e korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës në aferat e inceneratorëve.

Koka i është drejtuar gjykatës për zëvëndësim mase me argumentin se ai është në gjëndje të rendë shëndetësore, pasi vuan nga zemra. Aktualisht ai është në spitalin e burgut.

Një tjetër argument për masë më të butë, është bërë me pretendimin se ai nuk ka përgjegjësi për shpronësimin, pasi dokumentacioni është përgatitur nga ekspertët e Ministrisë së Mjedisit.


Të fundit

Zelensky mesazh rusëve: Do të vriteni një nga një sa kohë Putin të jetë në pushtet

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka paralajmëruar rusët se “do të vriten një nga një, për sa kohë që Vladimir...

Pasojat e uraganit Ian, rreth 70 humbje jete dhe miliona shtëpi pa energji elektrike

Uragani Ian la dhjetëra viktima dhe shkatërrime të pallogaritshme pas tij nga SHBA. Reuters raporton 50 vdekje të konfirmuara, shumica prej tyre në Lee...

“Më dëgjo dhe më helmo”/ Bora dhe Donaldi tregojnë si e rregulluan raportin e tyre

Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë padyshim një ndër çiftet më të komentuara të momentit. Ata u rikthyen sërish bashkë pas shkëputjes që patën dhe...

Parashikimi i motit, 2 Tetor 2022

Moti do të jetë me vranësira e reshje shiu në mëngjes, gjatë ditës do të jetë me diell dhe vranësira mesatare në juglindje. Temperaturat minimale...

Horoskopi ditor, 2 Tetor 2022

Dashi: Marrëdhëniet romantike me Bricjapin dhe Gaforren janë momentalisht në një situatë nervoze. Në aspektin profesional tani mund të jeni të zënë në punë, është...

Lajme të tjera

Web TV