Cristiano Ronaldo akuzoi Harry Maguire-n se ai ishte “problemi” dhe duhej të ulej në stol

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Cristiano Ronaldo bëri thirrje që kapiteni i Manchester United, Harry Maguire, të “Ulet” në stol dhe e etiketoi mbrojtësin “pjesë e problemit”, sipas raporteve.

Kthimi i 37-vjeçarit në Old Trafford nuk ka shkuar sipas planit dhe tensionet u rritën sezonin e kaluar pasi United e mbylli sezonin në vendin e gjashtë, duke humbur Champions League.

Dhe detajet janë shfaqur rreth kërkesave të Ronaldos pasi skuadra u lëkund në shkurt. Sipas raporteve të bujshme në The Athletic , Ronaldo bëri sugjerime për formacionin dhe deklaroi se kush e ndjente se ishte partneri i tij ideal në sulm.

Është pohuar gjithashtu se Ronaldo dhe një grup lojtarësh të lartë, duke përfshirë ish-yllin e United, Paul Pogba dhe Raphael Varane, iu afruan menaxherit të atëhershëm të përkohshëm, Ralf Rangnick për të diskutuar këto çështje.

Megjithatë, kapiteni i klubit Maguire NUK ishte i pranishëm dhe në takimin me Rangnick, Ronaldo i bëri thirrje qendërmbrojtësit të Anglisë që të ulej në stol.

Raporti vazhdon duke thënë se “Ronaldo u përgjigj duke thënë se besonte se Maguire ishte pjesë e problemit”.

Rangnick u shpreh se mendonte se biseda ishte e papërshtatshme pa Maguire, dhe disa nga lojtarët e tjerë të pranishëm i kërkuan falje shefit gjerman më pas.

Përfaqësuesit e Ronaldos, Gestifute, iu drejtuan nga ‘The Athletic’ për koment, por ata ende nuk janë përgjigjur.

Me vetëm një ditë të mbetur nga afati kalimtar i verës, Ronaldo nuk ka gjasa të arrijë dëshirën e tij për një transferim larg United. Agjenti i Ronaldos, Jorge Mendes, ka zhvilluar bisedime me një numër të madh klubesh evropiane. Megjithatë, asnjë lëvizje zyrtare nuk është paraqitur për sulmuesin legjendar me 815 gola.

Nga katër ndeshjet e luajtura në Premier League deri më tani, Ronaldo ka luajtur vetëm një herë, dhe kjo erdhi në disfatën e turpshme 4-0 si mysafir ndaj Brentford.

Lexo edhe :  Nuk arriti objektivat e klubit, Tirana njofton largimin e trajnerit Erbim Fagu

Vendimi i trajnerit të ri Erik ten Hag për të lënë Ronaldon për ndeshjen e së hënës kundër Liverpool-it u justifikua deri në fund të natës pasi United vazhdoi të fitojë ndeshjen 2-1.

Një treshe e parë e Anthony Elanga, Marcus Rashford dhe Jadon Sancho sollën energjinë që Ten Hag thotë se i duhej. Edhe Maguire e ka gjetur veten të ulur në stol në ndeshjet e fundit.

Pavarësisht se dy menaxherët e mëparshëm kanë qëndruar me Maguire dhe lojtari që ka një marrëdhënie të mirë me bashkëmoshatarët e tij, ai e ka gjetur veten pas nënshkrimit të Varane dhe verës Lisandro Martinez në rendin e duhur.

Të fundit

Himara nis sezonin turistik/ Fluks turistësh nga Anglia, Gjermania e Zelanda e Re

Himara tashmë e ka nisur sezonin turistik duke sfiduar edhe motin e paqëndrueshëm. Numri i turistëve është në rritje ndërsa...

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë nga familjarët e saj. Ngjarja e...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

Lajme të tjera

Web TV