Sesioni i ri parlamentar, Alibeaj thërret në mbledhje deputetët e PD

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në nisje të sesionit të ri parlamentar, Enkelejd Alibeaj ka thirrur në një mbledhje deputetët e Partisë Demokratike.

Sipas raportimeve të ndryshme, nga deputetët e thirrur, vetëm 13 prej tyre janë përgjigjur pozitivisht.

Deputetët janë:

1.Zheni Gjergji

2.Dhurata Cupi

3.Arbi Agalliu

4.Saimir Korreshi

5.Gazment Bardhi

6.Dashhnir Sula

7.Selaudin jakupllari

8.Flutura Açka

9.Enkelejd Alibeaj

10.Kreshnik Çollaku

11.Andia Ulliri

12.Flamur Hoxha

13.Eralda Tase Bano

Sakaq, mësohet se në orën 12.00 grupi i PD do të zhvillojë një konferencë për media për prioritetet e sesionit të ri parlamentar.

Kujtojmë se deputetët u mblodhën fillimisht në 1 shator. 28 deputetë ishin të unifikuar në rikonfirmimim e Enkelejd Alibeajt si kryetar grupi dhe kërkuan që ai të ketë një rol më aktiv dhe më vendimmarrës në lidhje me punën e grupit.

Edhe në këtë sesion të ri parlamentar Partia Demokratike vijon të jetë e ndarë. Një pjesë e deputetëve mbështesin ish-kryeministrin Sali Berisha, i cili ka rimarrë drejtimin e selisë blu, pas dorëheqjes së Lulzim Bashës.


Të fundit

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet...

Loredana thumbon Serbet, “Kurrë mos u ngatërroni me shqiptarët”

Këngëtarja Loredana Zefi ka treguar mbështetjen e saj për shqiptart që janë pjesë e skuadrës zvicerane që u përball një natë më parë me Serbinë....

Moti merr kthesë. Çfarë pritet nga nesër

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të dominojnë të gjithë vendin tonë për gjatë gjithë 24 orëshit, duke sjellë në territor vranësira të shumta të...

Arjan Çani thyen heshtjen, flet për herë të parë pas largimit nga Tv Klan

Lajmi se emisioni i së premtes “Zonë e Lirë”, nuk do të transmetohet më në Tv Klan bëri shumë bujë para pak muajsh. Kjo...

Greqia nuk gjen qetësi/ Një tjetër tërmet godet zonën e Tilos, ja sa është magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.8 ballë të shkallës Rihter ka tronditur Greqinë. Tërmeti është regjistruar  në orën 15:14 në zonën detare në jugperëndim të Tilos...

Lajme të tjera

Web TV