Atentat ndaj Vladimir Putin? Sulmohet limuzina e presidentit rus, dyshohet se …

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Makina e Presidentit të Rusisë, Vladimir Putin është sulmuar ditën e sotme.

Sulmi besohet se mund të jetë një atentat, ndërsa limuzina e tij pësoi një shpërthim të fortë në pjesën e përparme të saj dhe më pas u mbulua nga tymi. Makina u mor nga shërbimi i sigurisë së Putinit, ndërsa në lidhje me ngjarjen janë arrestuar disa persona.

Një media ruse bën me dije se kjo mund të ketë ndodhur si pasojë e një konflikti mes Putinit dhe të dashurës së tij Alina Kabaeva, 39 vjeç, ku presidenti rus thuhet se e ka detyruar të abortojë fëmijën të cilin ajo mban.

Megjithatë kjo nuk është vendimtare pasi ka një sërë arsyesh të tjera që mund të kenë çuar në këtë ngjarje, në mes të luftës.


Të fundit

Mister në rrugën Berat-Lushnjë, shoferi dhe pasagjeri zhduken pas aksidentit të rëndë

Një makinë tip Mercedez Benz është përplasur mbrëmjen e së shtunës me trafikandarësen në rrugën nacionale Berat- Lushnjë, në...

VOA: Berisha nuk heq dorë nga protesta e 6 dhjetorit, del në shesh pa lejen e Policisë

Në Tiranë, Partia Demokratike, ajo pjesë që drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, bëri të ditur se nuk do të ndryshojë planet për të zhvilluar...

Bora Zemani merr buqetën më të veçantë dhe më të pazakontë nga ndjekësit e saj!

ora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen” e...

VIDEO/ Argjentina mposht Meksikën dhe merr tre pikët e para, Messi shënon një super gol

Argjentina siguron suksesin e parë në Kupën e Botës, Katar 2022, por përfaqësuesja “Albiceleste” i falet përsëri kapitenit dhe njeriut lider, Lionel Messi-t. 7 herë...

Eksperimenti i të ftohtit, BBC: Çfarë i ndodh trupit në një shtëpi pa ngrohje!

Deri këtë vit temperatura mesatare që duhej mbajtur në shtëpitë dimërore në disa pjesë te Europës, ishte 20 gradë, me luhatje maksimale në dy...

Lajme të tjera

Web TV