Joe Biden: Pandemia e Covid-19 ka përfunduar në SHBA

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti Joe Biden e ka shpallur pandeminë të përfunduar në SHBA.

Biden tha se situata po përmirësohet me shpejtësi. Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) tha javën e kaluar se fundi i pandemisë është “në horizont”.

Në një intervistë me 60 Minutes në CBS, Biden tha se SHBA është ende duke bërë shumë punë për të kontrolluar virusin.

“Nëse e vëreni, askush nuk mban maska. Të gjithë duket se janë në formë mjaft të mirë…Unë mendoj se situata po ndryshon”, tha ai.

Pandemia e shkaktuar nga Covid-19 i ka sjellë qytetarëve në mbarë botën shqetësime të shumta. Rasti i parë u identifikua nga një shpërthim në Wuhan, Kinë, në dhjetor 2019, teksa në Shqipëri dy rastet e para u regjistruan në 8 mars 2020.


Të fundit

Mister në rrugën Berat-Lushnjë, shoferi dhe pasagjeri zhduken pas aksidentit të rëndë

Një makinë tip Mercedez Benz është përplasur mbrëmjen e së shtunës me trafikandarësen në rrugën nacionale Berat- Lushnjë, në...

VOA: Berisha nuk heq dorë nga protesta e 6 dhjetorit, del në shesh pa lejen e Policisë

Në Tiranë, Partia Demokratike, ajo pjesë që drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, bëri të ditur se nuk do të ndryshojë planet për të zhvilluar...

Bora Zemani merr buqetën më të veçantë dhe më të pazakontë nga ndjekësit e saj!

ora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen” e...

VIDEO/ Argjentina mposht Meksikën dhe merr tre pikët e para, Messi shënon një super gol

Argjentina siguron suksesin e parë në Kupën e Botës, Katar 2022, por përfaqësuesja “Albiceleste” i falet përsëri kapitenit dhe njeriut lider, Lionel Messi-t. 7 herë...

Eksperimenti i të ftohtit, BBC: Çfarë i ndodh trupit në një shtëpi pa ngrohje!

Deri këtë vit temperatura mesatare që duhej mbajtur në shtëpitë dimërore në disa pjesë te Europës, ishte 20 gradë, me luhatje maksimale në dy...

Lajme të tjera

Web TV