Vizita në SHBA/ Kryeministri Rama poston foton me Presidentin Joe Biden

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës në SHBA ka takuar dhe presidentin amerikan Joe Biden. Lajmin e ka bërë të ditur Rama me anë të një postimi në Facebook ku shkruan “Foto e Ditës”.

“Photo of the Day”, shkruan Rama ku shfaqet krah presidentin amerikan, Joe Biden, bashkëshortes së tij, Linda Rama dhe Zonjës së Parë të SHBA-së, Jill Biden.

Siç duket edhe nga foto kryeministri Rama ka zgjedhur të vishet me një kostum ngjyrë blu të errët ndërkohë që zonja e tij, Linda Rama ka zgjedhur të vishet me të zeza duke u përshtatur kështu dhe me Zonjën e Parë të SHBA-së Jill Biden e cila kishte zgjedhur po ashtu të vishet me një fustan të zi.

Kryeministri Edi Rama ndodhet në SHBA ku po merr pjesë në takimin e Organizatës së Kombeve të Bashkuara në New York.

Të fundit

Papa Françesku: Masat ndaj ndryshimeve klimatike janë të pamjaftueshme

Reagimet ndaj ngrohjes globale janë të pamjaftueshme ndërsa bota po shembet, tha në një deklaratë ditën e sotme Papa...

Bonucci dhe “tersi” tek Union Berlin, vetëm humbje për gjermanët që nga transferimi i tij

Efekti surprizë për Unionin e Berlinit duket se ka përfunduar dhe skuadra kryeqytetase është zhytur në një krizë rezultatesh, aq sa për të gjetur...

SHBA: Nuk parashikohet rritje e trupave amerikane në Kosovë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk pritet ta rrisin praninë ushtarake në Kosovë pas ngjarjeve të 24 shtatorit. Këtë e ka konfirmuar koordinatori për...

Cekja i Beratit nuk mban dot lotët në dasmën e të birit (Video)

Sejfulla Myftari, i njohur me emrin e artit si Cekja, është një ndër aktorët e humorit që ka një pupullaritet të madh. I njohur gjithmonë...

Tenis/ Jannik Sinner mposht rusin Medvedev dhe triumfon në turneun e Kinës

Jannik Sinner kompleton javën perfekte dhe fiton në Pekin, duke triumfuar në finale ndaj rusit Daniil Medvedev me rezultatin 2-0. Një finale pa shumë...

Lajme të tjera

Web TV