Momente paniku në Itali, avioni goditet nga rrufeja, 90 pasagjerë rrezikojnë jetën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një avion i linjës Milano-Napoli i kompanisë “Easyjet” u detyrua të bënte një ulje emergjente në Bari për shkak se u godit nga një rrufe.

Sipas mediave italiane avioni me 90 pasagjerë në bord pasi ishte nisur nga Milano në drejtim të Napolit u desh të devijonte itinerarin dhe të bënte një ulje emergjente në aeroportin e Barit, pasi pas goditjes nga rrufeja e kishte të pamundur të arrinte në destinacion.

Piloti bëri një ulje mjaft delikate për shkak të dëmtimeve të avionit, duke shpëtuar jetën e pasagjerëve që ndodheshin në bord.


Të fundit

Moti merr kthesë. Çfarë pritet nga nesër

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të dominojnë të gjithë vendin tonë për gjatë gjithë 24 orëshit, duke sjellë në...

Arjan Çani thyen heshtjen, flet për herë të parë pas largimit nga Tv Klan

Lajmi se emisioni i së premtes “Zonë e Lirë”, nuk do të transmetohet më në Tv Klan bëri shumë bujë para pak muajsh. Kjo...

Greqia nuk gjen qetësi/ Një tjetër tërmet godet zonën e Tilos, ja sa është magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.8 ballë të shkallës Rihter ka tronditur Greqinë. Tërmeti është regjistruar  në orën 15:14 në zonën detare në jugperëndim të Tilos...

Veliaj: Lajm i mirë biletimi elektronik! Krijimi i sistemit të koordinuar të transportit

Lëvizshmëria dhe sfidat aktuale të qarkullimit në kryeqytet, por edhe perspektivat e mobilitetit alternativ, ishin fokusi i takimit të organizuar nga Bashkia e Tiranës,...

Lajmi i fundit/ Ndërron jetë tragjikisht në fushë futbollisti 16-vjeçar i Trepça ’89

Një ngjarje e rëndë, por edhe e hidhur për futbollin kosovar ka ndodhur këtë të shtunë. Një lojtar junior i Trepça ’89 është ndar...

Lajme të tjera

Web TV