Partizani do të inagurojë stadiumin e ri në ndeshjen e nesërme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Partizani dhe Oriku luajnë nesër në 15:00 për raundin e parë në Kupën e Shqipërisë. Për herë të parë, të kuqtë zhvillojnë një ndeshje në kompleskin e ri, që ende nuk është i përfunduar totalisht.

Klubi bën me dije se ndeshja e nesërme do jetë me dyer të hapura, duke bërë një ftesë për të gjithë tifozët që duan të ndjekin nga pranë ndeshjen.

Në pamjet e shpërndara nga të kuqtë, duket se punimet në dhomat e zhveshjes, në sallën e forcës dhe në hotelin e skuadrës janë thuajse të kryera, teksa fusha prej muajsh tanimë përdoret për seancat stërvitore.


Të fundit

Protesta/ Meta: Nesër të gjithë bashkë në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përshëndetur procesin e primareve të Berishës, ndërsa u bën thirrje qytetarëve...

5 dhjetor 1791/ Vdiq Wolfgang Amadeus Mozart, kompozitori virtuoz i muzikës klasike

Është një prej kompozitorëve më të mprehtë të tingujve më të përhapur në të gjitha kohërat. Ishte një fëmijë i jashtëzakonshëm. Rridhte nga një...

Sheiku përshëndeti me dorë influencuesen braziliane, reagimi i gruas së tij bëhet viral

Të hënën e kaluar Brazili dhe Zvicra u përballën në Kupën e Botës në Katar. Në tribunë ishte biznesmenia dhe influencuesja braziliane Desireé Soares. Ajo...

Breshëria e sulmeve Ruse bën që Ukraina të ndezë sirenën e alarmit

Ukraina ka bërë më dije se Rusia kishte lëshuar një breshëri të re raketash, ndërsa alarmet ajrore u dëgjuan në shumë pjesë të vendit...

I quajti djalin rrugaç, reagon babai i Xhakës ndaj aktivistes: Rrugaçe je ti, jo Graniti

Aktivistja nga Kosova, Zana Avdiu shkoi kundër rrymës duke sulmuar Granit Xhakën për sjelljen në ndeshjen Zvicër-Serbi (3-2). “Akti i Granit Xhakës, është për...

Lajme të tjera

Web TV