“Basha është ardhje artificiale”, Murrizi ironin demokratin: Nuk e di nga anon sot

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në daljet e fundit publike, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e ka cilësuar Lulzim Bashën si një aksident.

Për këtë është pyetur mbrëmjen e sotme edhe ish-deputeti Myslim Murrizi në emisionin “Zona Zero”.

Murrizi tha se të njejtën përgjigje ka marrë nga Berisha edhe kur e ka pyetur personalisht.

“Me thënë të drejtën nja dy herë e kam pyetur zotin Berisha po nuk ma ka thënë ekzakt, aksident më tha”, u shpreh ai.

Teksa ka komentuar figurën e politikanit Lulzim Basha, ish-deputeti deklaroi se është një është ardhje artificiale.

“Basha është ardhje artificiale…

Nuk e di nga anon sot. Duhet të kishte një bashkim pa kushte për të gjithë demokratët”, theksoi Murrizi.

Të fundit

FOTOLAJM/ Shkrepet fotoja familjare e samitit për Ukrainën, Rama dhe Zelensky në qendër

Pas përfundimit të punimeve të samitit për Ukrainën në Tiranë, liderët pjesëmarrës janë bashkuar për të shkrepur foton familjare. Kryeministri...

E veja e Navalnyt: Nuk jam e sigurt nëse funerali i Alexey do jetë paqësor!

E veja e Alexey Navalny thotë se nuk është e sigurt nëse funerali i tij do të jetë i qetë ose nëse policia do...

Përmbyset autobusi me nxënës në Itali, plagoset rëndë shoferi

Një autobus me nxënës doli nga rruga në Baragiano në Potenza për të shmangur një përplasje kokë më kokë me një makinë, duke u...

Papa Françesku dërgohet në spital

Papa Françesku u dërguar sot në spitalin Gemelli në Romë pas një auditori të përgjithshëm të mbajtur në Vatikan për një ekzaminim mjekësor sipas...

Princi Harry humbet sfidën e Gjykatës së Lartë për mbrojtjen e sigurisë në MB

Princi Harry ka humbur një sfidë në Gjykatën e Lartë kundër qeverisë për nivelin e mbrojtjes së tij të sigurisë kur ai ndodhet në...

Lajme të tjera

Web TV