Të shtëna me armë në një shkollë në SHBA, raportohet për viktima dhe të plagosur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të paktën tre persona u vranë, duke përfshirë edhe sulmuesin e dyshuar dhe shtatë të tjerë u plagosën në një shkollë të mesme në St. Louis, Missouri. Një grua përfundoi në spital dhe një adoleshente u vra brenda shkollës, të dyja nga të shtënat me armë.

I dyshuari, një burrë i cili ende nuk është identifikuar, por besohet se është rreth të 20-ave, u qëllua brenda shkollës dhe u shpall i vdekur në spital.

David Williams, një mësues matematike në shkollë, dëgjoi të shtëna të shumta jashtë klasës së tij dhe një nga dritaret në derën e klasës ku ai po jepte mësim u thye nga një plumb. Më pas ai dëgjoi një burrë të thoshte, “ju të gjithë do të vdisni”.

Të fundit

Pritjes i vjen fundi/ Nisin përgatitjet për “BBV3”, ja pamjet brenda shtëpisë (Foto)

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa...

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë qëndrim në lidhje me vrasjen...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Lajme të tjera

Web TV