Lewandowski nuk shfaq pendesë: “Jam në vendin e duhur në kohën e duhur”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sulmuesi polak, Robert Lewandowski ka thënë se është i lumtur te Barcelona.

Lewa do të përballet me ish-klubin e tij, Bayern Munich, në ndeshjen e sotme të Ligës së Kampionëve.

Që nga transferimi i tij në Camp Nou nuk janë ndalur asnjëherë kritikat drejt tij për zgjedhje e Barcelonës, por polaku ka thënë se është i lumtur me vendimin.

“Jam shumë i lumtur që jam në një klub të jashtëzakonshëm dhe me një ekip të jashtëzakonshëm”, ka thënë fillimisht Lewandowski.

“Njerëzit besojnë në mua dhe unë përjetoj emocione të bukura. Jam i sigurt se jam në vendin e duhur në kohën e duhur”.

“Nuk ka vetëm momente të lehta dhe atëherë duhet të dish të bësh diçka unike dhe instinktive. Është të kesh sy në pjesën e pasme të kokës. Unë do të thosha se instinkti im është gjithmonë vigjilent. Jam gjithmonë i uritur”.

“Ju mund të keni shënuar, keni luajtur një lojë të mrekullueshme dhe duhet të ulni tensionin, por ka gjithmonë një sfidë të re dhe nuk mund të zgjas shumë. Kur isha i ri, shënova shumë dhe nuk isha kurrë i kënaqur”, përfundoi polaku.

Të fundit

Kur do shpërndahen fondet? Afati mbyllet nesër, 66 mijë fermerë aplikuan për subvencione!

Fermerët kanë edhe pak orë në dispozicion për të aplikuar për Skemën Kombëtare dhe të marrin mbështetje financiare nga...

69 vjet pa Ajnshtajnin, ikonën botërore të fizikës

69 vjet më parë, fizikani Albert Ajnshtajn vdiq në Princeton, New Jersey, në moshën 76-vjeçare. Albert Ajnshtajn, i cili do të revolucionarizonte fizikën dhe kuptimin...

Plani që po ndiqet për ndryshimin e moshës për daljen në pension

Astrit Hado, drejtori i përgjithshëm i Institutit të Sigurimeve Shoqërore ka folur për skemën e pensioneve në Shqipëri dhe problematikat që hasin të moshuarit....

Ancelotti: “Mbrojtja është mënyra e vetme ndaj Cityt, Guardiola më komplimentoi”

Real Madrid nuk ngopet dhe nuk dorëzohet kurrë. “Los Blancos” vuajtën në “Etihad”, por dolën të pamposhtur nga dueli që zgjati 120 minuta. Dhe...

Krisja Meta-Kryemadhi/ Minxhozi ‘thumbon’ çiftin: Pas rënies së votave iu duhej një alibi

Analisti Skënder Minxhozi thotë se krisja Ilir-Metas Kryemadhi ka ardhur pasi partia e tyre ka pasur rënie të votave në zgjedhjet e fundit. Në një...

Lajme të tjera

Web TV