test

Renditja/ Ja cilët janë 10 trajnerët më të shtrenjtë në histori të futbollit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Media spanjolle “Mundo Deportivo” ka renditur teknikët më të paguar në histori. E veçanta është se në këtë listë vihet re mungesa e disa trajnerëve më të mirë si: Del Bosque, Pep Guardiola, Sir Alex Ferguson, Joachim Low, Arsene Wenger, etj.

10/ Ronald Koeman, 6 milionë euro

Nuk bëhet fjalë për ardhjen e tij në Barcelonë, por për nënshkrimin e tij me Everton në 2015-ën. Skuadra i dha çelësat e Goodison Park holandezit dhe pak rëndësi kishte që ai duhej të paguante 6 milionë euro për Sauthempton.Everton appoint Ronald Koeman as manager

9/ Mark Hughes, 6.2 milionë euro

Në vitin 2008 Mançester Siti i pagoi 6.2 milionë euro Blakburn Rovers për të marrë Mark Hugues. Uellsiani qëndroi vetëm një vit në “Etihad Stadium”.Mark Hughes Manager Profile, Record & Stats | Premier League

8/ Brendan Rodgers, 6.2 milionë euro

Në vitin 2012 Liverpul pagoi 6.2 milionë euro për Brendan Rodgers.Brendan Rodgers: 'It's a sad day to leave Swansea...we created history' |  ITV News Wales

7/ Unai Emery, 7 milionë euro

Aston Villa pagoi 7 milionë euro për të marrë trajnerin Unai Emery nga Villareal.Unai Emery: Aston Villa head coach says opportunity was too good to turn  down | Football News | Sky Sports

6/ Jose Mourinho, 8 milionë euro

Në 2010 Real Madrid pagoi 8 milionë euro për të marrë nga Interi Mourinhon.Odds slashed on Jose Mourinho returning to Real Madrid after Manchester  United sacking - Manchester Evening News

5/ Ruben Amorim,10 milionë euro

Në vitin 2020 Sporting de Portugal pagoi 10 milionë euro për Ruben Amorim.Exclusive: Aston Villa receive Ruben Amorim boost with release clause  reduced to £10m

4/ Brendan Rodgers, 10.5 milionë euro

Në vitin 2019 Leicester i pagoi 10.5 milionë euro Celtic Glasgow për trajnerin.Brendan Rodgers: Leicester City appoint former Celtic boss as manager - BBC  Sport

3/ Andre Villas-Boas, 15 milionë euro

Është e habitshme që Andre Villas-Boas futet fshehurazi në ‘Top 3’ e trajnerëve më të shtrenjtë në histori. Në vitin 2011, Chelsea i pagoi Portos 15 milionë eurot që figuronin në klauzolën e tij të përfundimit.André Villas-Boas Manager Profile, Record & Stats | Premier League

2/ Graham Potter, 20 milionë euro

Chelsea i pagoi Brighton-it 20 milionë euro për të marrë shërbimet e Graham Potter.PICTURES: Graham Potter unveiled at Chelsea, takes first training - We  Ain't Got No History

Lexo edhe :  Céline Dion rikthehet në tapetin e kuq pas diagnozës me sindromën 'Njeriu i ngurtë'

1/ Julian Nagelsmann, 25 milionë euro

Në verën e vitit 2021, u bë një lëvizje që ishte paralajmëruar shumë kohë më parë, ardhja e Julian Nagelsmann në Bajern Mynih. Skuadra bavareze pagoi 25 milionë euro për të marrë trajnerin e Leipzig.Nagelsmann focusses on positives after debut as Bayern coach

Të fundit

Zhvillimet në PD/ Gjekmarkaj: Të gjejmë modusin të mos përjashtojmë njëri-tjetrin

Nënkryetari i PD-së, Agron Gjekmarkaj, tha nga studio e “Open” në News24 se pas vendimit të Gjykatës së Apelit...

“Hysaj ka bërë dje vetëm një gabim”, Josa analizon mbrojtjen

Trajneri i njohur, Mirel Josa ishte i ftuar në “Euro 24”, në News 24, në emisionin e drejtuar nga Trevisa Tufa, ku analizoi mbrojtjen...

E rëndë në Itali/ Punëtori shqiptar plagoset me thikë

Një ngjarje e rëndë është regjistrua në Itali në Via Mulino da Capo di Giulianova. Një 34-vjeçar shqiptar është plagosur me thikë nga një...

Sa nxehtësi mund të durojë trupi i njeriut?

Vdekjet nga nxehtësia janë bërë mjaft të zakonshme dhe ndërsa bota nxehet, mund të bëhen edhe më të zakoshme nëse nuk zhvillohet një plan...

“Të dua”/ Ilnisa dhe Meriton “arratisen” me njëri-tjetrin

Çifti Ilnisa-Meriton, romanca e të cilëve nisi brenda shtëpisë së “BBV3”, kanë qenë tepër të komentuar dhe pas daljes së tyre nga shtëpia. Dyshja, sidomos...

Lajme të tjera

Web TV