Paul Scholes i thur elozhe talentit të United: “Ai duket një Cristiano Ronaldo i ri”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Paul Scholes, legjenda e Manchester United, ka mbetur i befasuar nga paraqtja e Alejandro Garnacho në ndeshjene Europa League kundër Sheriff Tiraspol.

Futbollisti i ri, edhe pse nuk ka kontribuar me asist ose gol në fitoren 3-0, ka mahnitur me paraqitjen e tij. Ish-mesfushori ka arritur deri aty sa ka bërë një krahasim shumë të rëndësishëm.

“Tifozëve u pëlqejnë lojtarët spektakolarë si ai. Duket një Cristiano Ronaldo i ri. Më ka bërë përshtypje sepse është i paparashikueshëm, ndryshe nga lojtarët e tjerë që bëjnë pak a shumë të njëjtat gjëra. Ai shihte kundërshtarin dhe e sulmonte”, ka thënë Scholes për BT Sport.

“Mendoj se paraqitja e tij ka qenë me të vërtetë e mirë pavarësisht se është një lojtar vetëm 18 vjeç dhe nuk ka arritur të shënojë gol apo të japë asist”, ka vazhduar ish-mesfushori i Manchester United.

Në këtë sezon, Garnacho dukej se do të ishte një lojtar fiks i skuadrës së parë dhe tani duket se po e fiton vendin e tij në formacion dalëngadalë.Manchester United player Alejandro Garnacho sends Cristiano Ronaldo message - Manchester Evening News

Të fundit

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i...

1 në 5 adoleshent obez. Shkak kequshqyerja dhe mungesa aktivitetit fizik

Raporti i fundit i hartuar nga organizata botërore e shëndetësisë në europë përfshirë edhe Shqipërinë ka nxjerr në pah se shifrat e obezitetit janë...

Vendet e lira të punës/ Vetëm 7.6% e tyre kërkojnë arsim të lartë

Më datën 21 maj, Agjencia Kombëtare e Punësimit shpalli rreth 2010 vende të lira pune në të gjithë vendin, por nga përpunimi i të...

Rita Lati rrëfen historinë e trishtë: Kam humbur një vajzë, ishte identike me Rozën!

Aktorja Rita Lati ka rrëfyer historinë e trishtë të jetës së saj, teksa zbuloi se ka humbur një vajzë. Artistja ka treguar se vogëlushja erdhi...

Shkencëtarët kanë zbuluar një planet që mund të jetë i banueshëm

Dy ekipe shkencëtarësh kanë zbuluar një planet teorikisht të banueshëm, më të vogël se Toka, por më i madh se Venusi, që rrotullohet rreth një ylli...

Lajme të tjera

Web TV