Gara e primareve në PD/ Zbulohet kandidati i parë për Fierin (EMRI)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në kuadër të primareve brenda partisë Demokratike, Edvar Kodheli ka prezantuar kandidaturën e tij për bashkinë e Fierit.

Nëpërmjet një deklarate, ai ka bërë me dije se kishte vendosur të kandidonte në mënyrë që në garë të përzgjidhej më i kualifikuari për të sjellë ndryshimin e duhur.

“Kam vendosur të kandidoj i sigurt se: Nuk ka më kohe për këdo që e do atdheun , e do Shqiperine. Nuk ka më kohe të mendohemi se mbase ndryshimi vjen vetë, Nuk ka më kohe të bëjmë spektatorin. Nuk ka më kohë të lejojme te kapemi nga politika e korruptuar. Nuk ka më kohë të drejtohemi nga pa-aftësia , neglizhenca , korrupsioni, dhe arroganca. Nuk ka më kohë të vazhdojë hemorragjia e largimit te te rinjve, zhvlerësimi i pedagogeve, mjekëve, apo çdo profesioni te lire. Gara eshte ajo qe perzgjedh me te mirin, me te kaulifikuarin per te bere ndryshimin e duhur. Kjo eshte arsyeja që, si qyetar, si perkrahes i Partise Demokratike, si njeri i lirë dhe pa paragjykime, apo i pakushtëzuar nga kundërshtaret politikë, vendosa te garoj si kandidat ne Primaret që organizon Partia Demokratike për Kryetarin e Bashkisë Fier”, deklaroi Kodheli.

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...

Lajme të tjera

Web TV