Jurgen Klopp paralajmëron Real Madrid-in pas shortit të Champions League

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka thënë se përballja e tyre në Champions me Real Madridin është një për të cilën të gjithë duhet të jenë të emocionuar.

Reds ranë në short kundër Los Blancos, skuadra që i mposhti në finalen e kaluar të Championsit në maj të vitit 2022.

Përkundër faktit se të dyja skuadrat janë takuar në finalen e garës dy herë kohët e fundit, Klopp ka sugjeruar se kjo është një gjë e mirë për futbollin dhe tifozët.

Duke folur për uebsajtin e klubit, Klopp deklaroi: “Gjëja e parë që mund të themi për këtë short është se është Champions League. Ky është një short që flet vetë dhe për të cilën të gjithë duhet të jemi të emocionuar”.

“Unë e di se kemi luajtur me Real Madridin në disa finale të fundit, por nuk është aq e shpeshtë që dy klubet tona të jenë ndeshur me dy ndeshje, kështu që tani mund të presim me padurim që kjo të ndodhë”.

“Rekordi europian i Realit është më i miri. Ne e dimë këtë. Por, ne gjithashtu e dimë se e jona nuk është shumë e keqe. Për më tepër, ne e dimë se kemi ‘Anfieldin’ dhe të gjithë e dinë se çfarë do të thotë kjo”, ka shtuar më tej ai.

Reds kanë një rekord të fortë në shtëpi dhe ishin një faktor shtytës kur përmbysën një deficit 3-0 për të eliminuar Barcelonën në vitin 2019.


Të fundit

Vrau 3 pensionistë/ Arrestohet në Gjermani serbi, i gjurmonte viktimat në supermarkete

Sot, ndodhi vrasja e tretë e një pensionisti në qytet. I dyshuari kryesor është arrestuar. Bëhet fjalë për një...

Japonia i dhuron Tiranës mjete zjarrfikëse, Veliaj: Na shërbejnë për zonat periferike

Dy mjete të reja zjarrfikëse iu shtuan stacionit të ri zjarrfikës në Kinostudio, si ndihmë nga Ambasada e Japonisë në Tiranë. Kryebashkiaku Erion Veliaj...

Bullgaria nis ndërtimin e tubacionit që do të transportojë gaz natyror në Serbi

Bullgaria ka nisur sot ndërtimin e një tubacioni që do të transportojë gaz natyror  në Serbi, dhe do të rrisë sigurinë e furnizimit në...

VIDEO-Nga grumbull ‘karrocash’ teneqeje, Urgjenca Kombëtare kthehet në repart ekselence

Kryeministri Edi Rama  e ka cilësuar Urgjencën Kombëtare si “repart ekspelencë të shërbimit shëndetësor shqiptar” pasi flotës së shërbimit i janë shtuar 28 autoambulanca...

Peleshi njofton shtim fondesh për emergjencat civile/ Po vjen edhe financimi italian

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, pas mbledhjes së qeverisë, ka detajuar një projektvendim të menduar si ndihmë ndaj pushtetit vendor në përballjen e emergjencave...

Lajme të tjera

Web TV