Zvicra debuton ndaj Kamerunit në Kupën e Botës, ja formacionet zyrtare të skuadrave

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Përfaqësuesja e Zvicrës dhe ajo e Kamerunit do të zbresin për herë të parë në fushë në këtë Botëror.

Dy ekipet përfaqësuese ndodhen në Grupin G dhe e nisin aventurën në ‘Katar 2022’, në sfidën që do të zhvillohet në stadiumin ‘Al Janoub’ në qytetin Al Wakrah.

Do të jetë përballja e parë mes dy përfaqësueseve pasi kurrë më herët nuk janë takuar në ndonjë Botëror ose në ndonjë ndeshje miqësore.

Dy yjet shqiptarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri në këtë sfidë janë në fushë nga minuta e parë për Përfaqësuesen e Zvicrës.

Formacionet zyrtare:

Zvicra: Sommer, Widmer, Akanji, Elvedi, Rodriguez, Xhaka, Freuler, Shaqiri, Sow, Vargas, Embolo.

Kameruni: Onana, Fai, Castelletto, N’Koulou, Tolo, Oum Gouet, Anguisa, Hongla, Mbeumo, Choupo-Moting, Toko Ekambi.

 

Të fundit

Lindi ditën e Flamurit, Rama kujton Adem Jasharin: Vdiq për të jetuar përgjithmonë

Kryeministri Rama ka ndarë një shkrim për ditën e lindjes së heroit Adem Jashari, e cila përkon me ditën...

“Shqiptarët kriminelë”, Dua Lipa ‘i merr në mbrojtje’:Është fatkeqësi që na shohin kështu

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, në një konferencë për mediat ditën e sotme është shprehur e lumtur që ndodhet në Tiranë në...

Aksident i frikshëm/ Makina del nga rruga dhe merr para trafikndarësen

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë në afërsi te fshatit turistik të Linit. Sipas burimeve, një mjet...

Brazili kërkon kualifikimin ndaj Zvicrës, janë publikuar formacionet zyrtare të skuadrave

Brazili dhe Zvicra është kryesfida e ditës së sotme, e cila zhvillohet në kuadër të Grupit G. Brazili është lider i grupit me tri pikë,...

VIDEO/ Mes spektaklit, Gana mposht Korenë e Jugut dhe ushtron presion mbi Uruguajin

Gana ia del me sukses që në ndeshjen e dytë të Grupit H të marrë tre pikët e para në këtë Kupë Bote, Kombëtarja...

Lajme të tjera

Web TV