“Samba e trishtuar”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fitorja e bujshme dhe spektakli i Brazilit ndaj Serbisë do të jetë në qendër të mediave botërore për ditën e sotme.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë të mediave sportive për ditën e sotme:

Hapja e La Gazzetta dello Sport i kushtohet “magjisë së Brazilit”. E mira fillimisht për kombëtaren e Tites ishte marrja e tre pikëve ndaj Serbisë dhe nisja me sukses e Botërorit. Megjithatë, në kombëtare janë të shqetësuar për gjendjen e Neymar, i cili doli nga ndeshja me kyçin e këmbës të fryrë.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 25/11/2022

“Zotërinj, kjo është samba”, është titulli kryesor i Corriere dello Sport. Richarlison dhe shokët e tij rrëzuan Serbinë, me sulmuesin e Tottenhamit që realizoi dopietë, me golin i dytë që ishte kryevepër.Prima Pagina Corriere dello Sport 25/11/2022

Faqja e parë e Tuttosport i dedikohet në vend të kësaj Moise Kean: “Kean e ka marrë mësimin e tij”. Intervistë me vëllain e qendërsulmuesit të Juventusit, një nga pilotët e mëdhenj të skuadrës së Juventusit deri më tani.Prima Pagina Tuttosport 25/11/2022

Prestigjiozja Marca hapet me titullin: “Cristiano Ronaldo bën histori”. Lojtari i parë në histori që shënon në pesë Kupa Bote. Prima Pagina Marca 25/11/2022

Francezja L’Equipe hapet me dëmtimin e yllit të Brazilit dhe PSG-së: “Samba e trishtuar”,  pas problemit të kyçit të këmbës nga Neymar.Kopertina e L'Equipe (Francë)

Gazeta portugeze A Bola ia kushton faqen e parë Portugalisë së Fernando Santos dhe të përjetshmit Cristiano Ronaldo: “Merr frymë thellë”. Portugezi, i liruar pas lamtumires me Manchester United, shkruan një tjetër histori duke u bërë lojtari i parë në histori që shënon në pesë Kupa Bote (2006-2022).Cover of A Bola (Portugali)

Të fundit

Vala e të nxehtit godet Filipinet, temperaturat shënojnë 47 gradë

Filipinet po përballen me një valë ekstreme të të nxehtit, me autoritetet që kanë këshilluar qytetarët që të mos...

Balla në Emiratet e Bashkuara, takohet me liderët politikë, zbardhen temat e diskutimeve

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka vizituar Emiratet e Bashkuara ku ka zhvilluar një takim me liderët politikë në vend. Përmes një postimi në rrjetet...

Vala e të nxehtit godet këtë vend, nuk do ta besoni sa shënojnë temperaturat

Filipinet po përballen me një valë ekstreme të të nxehtit, me autoritetet që kanë këshilluar qytetarët që të mos dalin jashtë “Është kaq nxehtë sa...

Ekzistojnë 4 lloje gjumashësh. Po ju çfarë tipi jeni?

Ju ndoshta jeni të vetëdijshëm për personalitetin që keni, mund të jeni introvert ose ekstrovert. Ju madje mund të dini edhe gjuhën e dashurisë...

Nga e drejta e abortit për vajzat mbi 16 vjeçe, te surrogacia/ Zbardhet projektligji

Zbardhet projektligji për shëndetin seksual dhe riprodhues. Në këtë projektligj një vajzë mbi 16 vjeçe mund të vendosë vetë nëse do të abortojë apo...

Lajme të tjera

Web TV