Argjentina kërkon fitoren e domosdoshme ndaj Meksikës, formacionet zyrtare të skuadrave

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Argjentina luan një “finale” të parakohshme ndaj Meksikës mbrëmjen e sotme, sepse pas humbjes befasuese ndaj Arabisë Saudite në ndeshjen e parë, ka komplikuar rrugëtimin në Kupën e Botës.

Skuadra e Lionel Scalonit do të kërkojë fitoren e parë, për të larguar dyshimet, por edhe për të mos lënë gjithçka për ndeshjen e fundit ndaj Polonisë, teksa trajneri argjentinas ka bërë plot 5 ndryshime në formacionin e parë.

Kështu në mbrojtje luajnë nga fillimi Montiel, Lisandro Martinez dhe Acuna, ndërsa në mesfushë i besohet futbollistit të Brightonit, McAllister, e në sulm Guido Rodriguez në vendin e Papu Gomez.

Formacionet zyrtare:

Argjentina: E. Martinez; Montiel, Otamendi, Lisandro Martinez, Acuna; De Paul, Guido Rodriguez, Mac Allister; Di Maria, Messi, Lautaro Martinez

MeksikaOchoa; K.Alvarez, Araujo, Moreno, Montes, Gallardo; Guardado, Herrera, Chavez; Lozano, Vega.

Të fundit

Pamje tronditëse/ Nëna lind foshnjën nën rrënojat e tërmetit, ndërron jetë më pas

Një moment sa i rëndë po ashtu prekës është shënuar në Aleppo të Sirisë. Një grua siriane, e ndodhur nën...

Shqipëria dhe Greqia bien dakord për të kthyer lumin “Vjosa” në një park ndërkufitar

Ministritë shqiptare dhe greke të Mjedisit kanë rënë dakort që të punojnë së bashku për të krijuar parkun e parë ndërkufitar të lumit “Vjosa”...

A duhet të konsumojnë mjaltë diabetikët?

Nga ana ushqimore, 1 lugë gjelle mjaltë (21 gram) përmban 64 kalori dhe 17 gram sheqer, përfshirë fruktozën, glukozën, maltozën dhe saharozën. Era, ngjyra...

Mosha penalizon Biden/ Shumica e demokratëve nuk e duan dhe një mandat të dytë

Shumica e demokratëve tani mendojnë se një mandat është i mjaftueshëm për Presidentin Joe Biden, pavarësisht këmbënguljes së tij se ai planifikon të kandidojë...

Tërmetet në Turqi! Gjeologu tregon nëse mund të preket Shqipëria: Ja kur rrezikohemi…

Tërmetet e fuqishme goditën sot Turqinë dhe Sirinë duke shkaktuar më shumë se 2300 viktima e mijëra të plagosur. Shumë qytetarë të tjerë kanë ngelur...

Lajme të tjera

Web TV