Franca synon të sigurojë kualifikimin ndaj Danimarkës, formacionet zyrtare të skuadrave

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas fitores bindëse 4-1 ndaj Australisë, Francën e pret testi i parë i vërtetë në këtë Kupë Bote, pasi do të përballet këtë pasdite me Danimarkën.

Një përballje mjaft interesante padyshim, duke qenë se danezët nuk shkuan përtej barazimit pa gola në ndeshen e parë ndaj Tunizisë dhe do të kërkojnë fitoren, për të mos komplikuar rrugëtimin e tyre.

Dy trajnerët kanë ndarë mendjen edhe për formacionet, teksa janë konfirmuar më të mirët për çdo skuadër, në ndeshjen që do të startojë në orën 17:00 në ekranin e RTSH, kanali 100 në paketën e DigitAlb.

Formacionet zyrtare:

FrancaLloris – Kounde, Varane, Upamecano, T.Hernandez – Tchouameni, Rabiot, Griezmann – Dembele, Mbappe, Grioud.

DanimarkaSchmeichel, Andersen, Nelsson, Maehle, Christensen, Hojbjerg, Lindstrom, Eriksen, Kristensen, Damsgaard, Cornelius.

Të fundit

Turqi/ Ende nën rrënojat e tërmetit ish-lojtari i Chelsea, dje shënoi golin e fitores

Turqia është duke kaluar një situatë tejet të vështirë për shkak të tërmetit që tronditi vendin. Bëhej fjalë për...

Turqia në zi kombëtare deri në 12 shkurt, shkon në 2600 numri i viktimave nga tërmeti

Presidenti turk, Rexhep Erdogan, shpall zi kombëtare deri në 12 shkurt. Një tërmet i madh vrau më shumë se 2,600 njerëz në një zonë të...

4 këshilla për të shmangur gripin kur të gjithë janë të sëmurë

Këtë vit ka pasur një “shpërthim” të madh të rasteve të gripit. Gripi sezonal shfaqet kryesisht në muajt e dimrit. Ka një fillim akut...

Chat GPT: Intervistë me makinën inteligjente

Nga Lutfi Dervishi Çfarë mendon makina inteligjente, për Shqipërinë, për problemet, korrupsionin, skandalet, aplikacionin akt1visti, pse qeveritarët shqëtësohen më shumë për like dhe komente se...

Lënë pas mosmarrëveshjet, Greqia i vjen në ndihmë Turqisë pas tërmetit shkatërues

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Gjatë komunikimit, Kryeministri shprehu dhimbjen për tërmetin shkatërrues në Turqi...

Lajme të tjera

Web TV