Qëlloi me armë zjarri gjatë mbledhjes së degës së PD në Kurbin arrestohet 53-vjeçari

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Personi që shihni në foto, është 53-vjeçari Van Rica, anëtari i degës së Partisë Demokratike Kurbin, i cili qëlloi me armë gjatë mbledhjes së degës.

Rica është arrestuar ditë ne sotme, pasi ditën e djeshme, pas një konflikti që pati me nënkryetarin e kësaj dege, Kastriot Markun, në lidhje me kandidatët e primareve që po zhvillohen nga kjo degë, për të nxjerrë kandidatin me të cilin PD do të garojë në këtë bashki për zgjedhjet lokale të 14 majit.

Pasi qëlloi me armë, Rica u largua në drejtim të paditur, deri ditën e sotme, kur u arrestua.

Të fundit

-79°C, e sërish pritet ulje! Verilindja e SHBA-ve nën temperatura të ulëta kërcënuese

Pjesa verilindore e SHBA-ve është përfshirë këtë fundjavë nga temperatura në nivele të ulëta e të rrezikshme. Në pikën...

G-7, Evropa arrijnë marrëveshje për kufirin e çmimit të naftës ruse

Sekretarja amerikane e Thesarit, Janet Yellen tha të premten se vendet e industrializuara të Grupit të Shtatëshes po vendosin një çmim tavan për produktet...

Putin ka gati planin 2 të luftës/ Do të zgjasë deri në Pranverë, trupat në gatishmëri

Qindra mijëra trupa, tanke, sisteme të blinduara, antitank, robotikë dhe, në sfond, armë bërthamore taktike të gjeneratës së re po mobilizohen nga Moska në...

“Më fal xhaxhi…”, 21-vjeçari shqiptar grabit italianin nën kërcënimin e armës

Një 21 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi akuzohet se ka kryer një grabitje me armë në Firenze. Sipas mediave italiane, i...

Kejsi surprizon Stresin: Të mbështes edhe sikur çdokënd ta kesh kundër!

Ish partnerja e Stresit, Kejsi ka reaguar për herë të parë që prej hyrjes së Stresit në Big Brother Kosova. Ajo i ka uruar...

Lajme të tjera

Web TV