Paraqitje mjaft të mira në Kupën e Botës, Real Madrid ndjek me kujdes Bruno Fernandesin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Real Madridi ka shfaqur interesin për mesfushorin kreativ të Manchester United dhe Portugalisë, Bruno Fernandes.

28-vjeçari ka pasur një fillim fantastik në Kupën e Botës, duke regjistruar dy gola dhe dy asistime në dy ndeshjet e para të Portugalisë në fazën e grupeve.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, këto paraqitje kanë shtyrë Real Madridin të dërgojë skautët për të parë Fernandes, i cili do të jetë në aksion sot (e premte) kundër Koresë së Jugut.

Los Blancos më parë ishin të interesuar për nënshkrimin e portugezit kur ai ishte tek Sporting Lisbona. Ai iu bashkua me Unitedin në janar të vitit 2020 për 63 milionë euro dhe ka kontratë deri në vitin 2026.

Si rezultat i paraqitjeve të tij të deritanishme në Botëror, Real Madridi ka riaktivizuar interesin për Fernandes.

Ata po shikojnë objektivat e mesfushës dhe janë lidhur shumë me Jude Bellingham, si dhe janë duke vlerësuar me interes lojtarë si Enzo Fernandez dhe Stanislav Lobotka.

Megjithatë, United nuk është i gatshëm ta shesë dhe Real Madridi do të duhet të paguajë shumë më tepër se 63 milionë euro që pagoi skuadra angleze për mesfushorin portugez.

Të fundit

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i...

1 në 5 adoleshent obez. Shkak kequshqyerja dhe mungesa aktivitetit fizik

Raporti i fundit i hartuar nga organizata botërore e shëndetësisë në europë përfshirë edhe Shqipërinë ka nxjerr në pah se shifrat e obezitetit janë...

Vendet e lira të punës/ Vetëm 7.6% e tyre kërkojnë arsim të lartë

Më datën 21 maj, Agjencia Kombëtare e Punësimit shpalli rreth 2010 vende të lira pune në të gjithë vendin, por nga përpunimi i të...

Rita Lati rrëfen historinë e trishtë: Kam humbur një vajzë, ishte identike me Rozën!

Aktorja Rita Lati ka rrëfyer historinë e trishtë të jetës së saj, teksa zbuloi se ka humbur një vajzë. Artistja ka treguar se vogëlushja erdhi...

Shkencëtarët kanë zbuluar një planet që mund të jetë i banueshëm

Dy ekipe shkencëtarësh kanë zbuluar një planet teorikisht të banueshëm, më të vogël se Toka, por më i madh se Venusi, që rrotullohet rreth një ylli...

Lajme të tjera

Web TV