Interi kërkon rikthimin tek fitorja në sfidën ndaj Veronas, formaciont zyrtare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Interi dhe Hellas Verona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 18-të në Serie A.

Ekipi i Simone Inzaghit vjen nga një formë e mirë me tri fitore dhe një barazim në katër ndeshjet e fundit, por synon t’i kthehet tri pikëve në këtë takim pas barazimit ndaj Monzas.

Në anën tjetër, Verona ka gjetur paksa formën në ndeshjet e fundit me një fitore dhe një barazim dhe do të tentojë të befasojë me një rezultat pozitiv nga ky udhëtim.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të bëjnë disa ndryshime të vogla për dallim nga ndeshja e fundit.

Formacionet zyrtare:

Inter: Onana; Skriniar, Acerbi, Bastoni; Darmian, Gagliardini, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Dzeko, Lautaro Martinez

Verona: Montipo; Dawidowicz, Hien, Ceccherini; Depaoli, Tameze, Ilic, Doig; Kallon, Lazovic; Djuric.

Të fundit

VIDEO/ Flamuri i PD-së “hyn” me dron në shtëpinë e BBV, mesazh për Luizin

Luiz Ejlli, i konsideruar si ‘luani’ i këtij edicioni të Big Brother VIP, siç duket do të jetë edhe...

VIDEO / Plas sherri mes vajzave në emision: Kujdes me mu se t’i thej gishtat!

Gisela dhe Briki janë dy nga konkurrentet në emisionin “Përputhen”, ku djem dhe vajza mblidhen për të gjetur shpirtin binjak. Megjithatë, jo gjithmonë dashuria triumfon,...

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”/ Ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarrmataj tha në emisionin Now në Euronews Albania se në kohën kur Fatmir Xhafaj ishte ministër i Brendshëm ishte përgatitur...

Para pak muajsh mundi kancerin/ Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktorja meksikane

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e sotëm. E njohur për rolin e saj si antagoniste në...

Shkolla e Policisë “përjashton” ekselentët/ S’lejohen ata mbi 30 vjeç apo që mbajnë syze

Në muajin shkurt 2023, Policia e Shtetit, njoftoi se janë hapur 300 vende vakante për punonjës policie. Kandidatët duhet të paraqiteshin deri më 15...

Lajme të tjera

Web TV