Vrasja e 19-vjeçarit nga huliganët/ Ja kush janë 4 SHQIPTARËT nën akuzë për krimin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vetëm disa ditë para se të mbushet një vit nga vrasja e 19-vjeçarit grek Alkis Kampanos nga një grup huliganësh, ka filluar mëngjesin e së mërkurës gjyqi i autorëve të akuzuar për krimin.

Midis të pandehurve 4 janë me origjinë shqiptare, Aleksandro Gega, Gerald Kambo, Roxhers Demirazi dhe Afskendos Çarçiu.

Me pranga në duar të shoqëruar nga forca të shumta policore 12 të akuzuarit kanë hyrë në gjykatë nga dera e pasme dhe prindërit e 19-vjeçarit që kanë parë për herë të parë vrasësit e djalit të tyre nga afër, kanë kërkuar dënimin maksimal për ta.

12 të pandehurit përfaqësohen nga 20 avokatë mbrojtës, ndërsa në këtë gjyq do të dëshmojnë 26 dëshmitarë të palës akuzuese dhe 15 të mbrojtjes. 12 të pandehurit , janë anëtarë të së njëjtës shoqatë tifozësh të futbollit të PAOK-ut e njohur në Selanik jo vetëm për emrin, Porta 4, por edhe për aktet violente e brutale të tyre brenda dhe jashtë stadiumit.

Në më pak se 80 sekonda, të organizuar me 3 makina dhe mjete të forta e thika, kanë dalë pranë stadiumit të ekipit të Arisit të Selanikut dhe kanë sulmuar 19-vjeçarin pasi ai është përgjigjur se është tifoz i këtij ekipi.

Të fundit

Vdekja e kenianes/ Mamaja: Askush nuk më ka informuar për ecurinë e hetimeve

Dua drejtësi për Joy-n,”-kjo është thirrja që përsërit e ëma e të ndjerës Joy Abongo, Ruth. Në një intervistë...

Kosova tenton fitoren e parë ndaj Andorrës, formacionet zyrtare

Kosova luan sonte (20:45) takimin e dytë eliminator të Euro 2024. Dardanët e nisën fushatën e tyre drejt Gjermanisë me një barazim 1-1 në...

Berisha prezanton Lefter Maliqin: Ndër qeveritarët më të përkushtuar të Shqipërisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka prezantuar pasditen e kësaj të marte Lefter Maliqin, si kandidat i koalicionit që ai ka me Ilir Metën, për Bashkinë...

Protestat e dhunshme në Francë, mbyllet përkohësisht për çështje sigurie Kulla Eiffel

Protestat dhe grevat kundër reformave jopopullore të pensioneve pushtuan sërish Francën të martën, për këtë arsye ditën e sotme autoritetet  morën vendimin për të...

Kim dëshiron që Koreja e Veriut të prodhojë më shumë materiale bërthamore për bomba

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un bëri thirrje që vendi i tij të zgjerojë prodhimin e “materialeve bërthamore të shkallës së armëve”...

Lajme të tjera

Web TV