Sekuestrohet kanabis i ndarë në doza gati për shitje, arrestohen dy të rinj (EMRAT)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dy persona janë arrestuar në Bulqizë dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pasi gjatë një kontrolli në automjetin që po udhëtonin, u gjet një sasi kanabis sativa e ndarë në doza gati për shitje.

Shërbimet e Policisë i kanë bërë shenjë ndalimi automjetit me të cilët udhëtonin shtetasit E.D 23 vjeç A.L 24 vjeç dhe A.S. ku ky i fundit ka arritur të zbresë dhe t’i largohet kontrollit.

Nga veprimet hetimore dyshohet se shtetasit e lartëpërmendur në bashkëpunim me njëri tjetrin shpërndanin lëndë narkotike në disa zona të qytetit të Bulqizës.Vijojnë hetimet për dokumentimin e plotë të kësaj veprimtarie kriminale.

Të fundit

Kompetencat e NATO-s në Kosovë

Dikur rreth 50.000, sot afër 4.000 paqeruajtës të misionit të Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior (NATO), KFOR, vazhdojnë...

Çfarë lidhje kanë patatet e skuqura me ankthin dhe depresionin?

Patatet e skuqura janë një ushqim i shijshëm për shumë njerëz, por këto ushqime mund të kenë një ndikim negativ te shëndeti mendor. Një ekip...

Oferta e çmendur nga Arabia Saudite, Karim Benzema merr vendimin mbi të ardhmen

Pas 14-vitesh pjesë e Real Madrid, duket se aventurës së Karim Benzema me klubin e Los Blancos i ka ardhur fundi. Sulmuesi ka disa...

Pushime “të kripura”/ Shtrenjtimit të çmimeve i shtohen rritja e pagave të fluturimeve

Këto pushime verore që po afrojnë do të jenë edhe më “të kripura” se vjet. Shtrenjtimit të ushqimeve, pijeve e kostove të transportit këtë...

VIDEO-“Romancë” në samitin e BE-së/ Rama “mbyt me puthje” Giorgia Melonin

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku është mbledhur Komuniteti Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të Ballkanit Perëndimor dhe jo vetëm. Edhe...

Lajme të tjera

Web TV