Harry Kane rekordmen/ Tottenham mposht Manchester Cityn, buzëqesh Arsenali

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Harry Kane, golashënuesi i tretë më i mirë në historinë e Tottenhamit (267 gola). 29-vjeçari, me golin që realizoi ndaj kampionëve në fuqi të Manchester City-t këtë të diel, la pas, James Peter Greaves, i ndarë nga jeta në vitin 2021, në moshën 81-vjeçare, si golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave te Tottenhami.

Kane e arrin shifrën e 267 golave ​​në takimin e 412-të (301 takime në Premier League), ndërsa James Greaves shënoi 266 gola në 379 ndeshje.

Ai është gjithashtu lojtari i tretë në histori me më shumë gola në Premier League: 200. Më shumë se Kanë në elitën e futbollit anglez kanë shënuar Alan Shearer (260) dhe Wayne Rooney (208).

Sa i përket ndeshjes, goli i Kane i mjaftoi Tottenhamot për të mposhtur City-n, që nuk arrin të përfitojë nga ndalesa e Arsenalit, me diferencën mes venit të parë dhe të dytë që mbetet pesë pikë.

 

Të fundit

E rëndë/ Ndërron jetë në moshë të re ylli i TikTok-ut, dyshohet se…

Vdes në moshën 30-vjeçare ylli i TikTok-ut dhe nëna e dy fëmijëve, Jehane Thomas. Thomas vdiq tragjikisht të premten dhe...

1 vit hetime për 119 kg kokainë tek “Bana King” , lirohet nga burgu Marson Murataj

Elton Qyno Gjykata e Tiranës, ka liruar nga qelia Marson Murataj, menaxherin e kompanisë “Bana King”, i arrestuar një vit më parë për prezencën e...

U la jashtë zgjedhjeve nga KAS/ Berisha merr vendimin urgjent, zbardhet DOKUMENTI

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për të lënë jashtë zgjedhje lokale të 14 majit kanidatët e primareve.

Begaj pret Sekretarin e Selisë së Shenjtë për Marrëdhëniet me Shtetet dhe Organizatat

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, priti sot Sekretarin e Selisë së Shenjtë për Marrëdhëniet me Shtetet dhe Organizatat Ndërkombëtare, Arqipeshkvin Paul Richard Gallagher. Duke evidentuar...

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër/ Escobar: Zbatimi i Marrëveshjes duhet të nisë menjëherë

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se Kosova dhe Serbia duhet të nisin menjëherë të zbatojnë...

Lajme të tjera

Web TV