Tre pikë të arta në transfertën e Egnatias, Tirana fluturon në vendin e parë të renditjes

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tirana ka arritur të marrë një 3 pikësh shumë të rëndësishme. Kryeqytetasit mposhtën Egnatian në Rrogozhinë me shifrat 2-1.

Një ndeshje shumë e luftuar rezultoi në “Egnatia Arena”. Bardheblutë arritën të gjenin golin e parë që në minutën e parë të takimit, ku Përgjoni do të mposhte Sherrin.

Nuk do të vononte goli i vendasve që do të barazonin shifrat me Dëamenën në minutën e 10-të. Ekipet do të shkonin në dhomat e zhveshjes 1-1, teksa spektakli do të ishte ëpr pjesëne dytë.

Pavarësisht rasteve të krijuara goli i 3-të i këtij takimi do të vinte në minutën e 66-të, kur Hasani do të shënonte nga pika e bardhe e penalltisë. Kampionët mbetën me 10 lojtarë pasi Bekaj u dëmtua në minutën e 90-të dhe vendin e tij e mori Pergjoni, i cili në fundin e takimit bëri shpëtimtarin e Tiranes, pasi priti gjuajtjen Dwamenës.

Deri në fund nuk do të kishte ndryshim të rezultatit me kampionët aktual që rikthehen te fitorja në kampionët, ndërsa rrogozhinasit “futen” në një krizë rezultatesh, pasi tashmë prej 5 javësh nuk e njohin fitoren.

Tirana ndopdhet në vendin e parë me 37 pikë, ndërsa Egnatia mbetet në vendin e 5-të me 27 pikë.

Të fundit

170 ditë në protestë/ Kërcënojnë banorët e Bërxullës: Do shkojmë deri në vetëflijim

Në studion e FaxNews ka qenë të ftuar Bihane Basha dhe Dashamir Voci, banorë të Bërxullës,për të diskutuar rreth...

Rama jep lajmin e mirë: Nga 20 Prilli pa viza drejt Emirateve të Bashkuara Arabe

Shumë shpejt shqiptarët do të kenë mundësinë të udhëtojnë pa viza në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ka qenë kryeministri Edi Rama ai që e ka...

14 Maji/ Alibeaj mbledh grupin parlamentar, zbardhen emrat e deputetëve në takim

Enkelejd Alibeaj ka mbledhur Kryesinë dhe grupin parlamentar këtë të Hënë. Sipas gazetares së Klan News, takimi do të zhvillohet në zyrat e reja të...

Pranvera mbërrin! Sonte ndodh ekuinoksi i parë i vitit

Pranvera po vjen! Në orën 22:24 më 20 mars ndodh ekuinoksi, ngjarja astronomike gjatë së cilës rrezet e diellit janë pingul me boshtin e rrotullimit...

VIDEO/ Po jepte parashikimin e motit, meterologes i bie të fikët gjatë transmetimit live

Alissa Carlson ishte gati të jepte parashikimin e saj të motit në CBS Los Angeles kur u rrëzua para kamerave. Gjatë transmetimit të mëngjesit të së shtunës,...

Lajme të tjera

Web TV