VIDEO/ Milani gjen fitoren ndaj Torinos pas tre humbjeve të njëpasnjëshme në Serie A

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Milani ka shënuar pikën e “kthesës” ndaj Torinos me rezultat 1-0 në San Siro.

Pjesa e parë e sfidës nuk solli asgjë, me të dy skuadrat që ishin koncentruar në  mbrojtje.

Teksa në pjesën e dytë, Milani rrezikoi me Rafael Leaon i cili gjuajti në kuadrat, por portieri Vanja ishte në vend.

Në minutën e 62-të, erdhi edhe goli i vetëm në këtë ndeshje me Olivier Giroud që gjeti rrjetën pas asistimit të Theo Hernandez.

Milani kishte edhe një rast me Theo Hernandez, por topi shkoi ngjitur me shtyllën.

Kuqezinjtë ngjiten në vendin e tretë pas kësaj fitoreje me 41 pikë, ndërsa Torino mbetet e shtata me 30 pikë.

Të fundit

Leipzig triumfon ndaj Frankfurt dhe fiton Kupën e Gjermanisë në vitin e dytë radhazi

Leizpigu për të dytin vit radhazi fitues i Kupës së Gjermanisë. Klubi gjerman në pronësi të markës së famshme...

Basha: U tërhoqa se nuk doja luftë, PD do të bëjë ndryshimin me mbështetjen e SHBA

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me të rinjtë në Lezhë, ku është shprehur se tërheqja e tij nga politika, u bë...

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Është rritur numri i të plagosurve nga aksidenti i rëndë i regjistruar mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit në zonën e Rrëshenit ku...

Rrëzohet te Mali i Robit, humb jetën turistja polake

Një shtetase polake 83-vjeçare në afërsi të një hoteli në Kavajë është rrezuar aksidentalisht në trotuar dhe për pasojë ka humbur jetën. Pas rrëzimit në...

Tjetër “divorc” tek Los Blancos, Hazard do të largohet nga klubi në fundin e këtij sezoni

Në një ditë me lamtumirë “yjesh”, surpriza vjen nga Spanja: Eden Hazard largohet nga Reali i Madridit. Marco Asensio ishte i pari, më pas...

Lajme të tjera

Web TV