Champions League/ Formacionet zyrtare të supersfidës Real Madrid-Liverpool

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në Santiago Bernabeu zhvillohet ndeshja kthyese e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve ndërmjet Real Madridit dhe Liverpoolit.

Los Blancos përmbysën gjithçka në sfidën e parë në Anfield për të fituar me rezultatin e thellë 5-2 dhe janë në situatë shumë të favorshme për të vazhduar në çerekfinale.

“Reds” në anën tjetër duhet të fitojnë me epërsi prej katër golash për t’u kualifikuar ose së paku të krijojnë avantazh prej tre golash për ta dërguar ndeshjen në kohën shtesë.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Rudiger, Nacho; Modric, Camavinga, Kroos; Valverde, Benzema, Vinicius.

real1-1.jpg

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Milner; Salah, Diogo Jota, Gakpo; Darwin Nunez.

liver-1.jpg

Të fundit

Kush përfiton nga trazirat në Kosovë?

Pas tensioneve në veri ditët e fundit bashkësia ndërkombëtare bën thirrje për zbutjen e situatës, por toni mes Kosovës...

‘Si na shpëtoi Dritëro Agolli, kur na dënuan me gjashtë muaj…’/ Dëshmia e gazetares

Memorie.al / Një rrëfim i ish-spikeres së lajmeve në TVSH, e cila më pas u bë kineaste. Veshja “mburojë” nga “imperialistët amerikanë” dhe si...

Pse aksi Librazhd-Përrenjas vijon të jetë burim aksidentesh

Aksi Librazhd-Përrenjas vijoj të jetë një njollë e zezë, në të cilën ndodhin aksidente thuajse çdo javë. Më i fundit ka qenë dje, ku më konkretisht aksidenti ka ndodhur në aksin Prrenjas-Librazhd në Qukës Qendër. Një makinë...

Edhe qeveria, edhe serbët me kushte për zgjedhjet

Për mbajtjen e zgjedhjeve të reja lokale në veri të Kosovës - zonë e banuar me shumicë serbe - ka kushte si Qeveria, ashtu...

Dita nis me diell por keni kujdes orët e pasdites, ja si parashikohen temperaturat sot

Territori shqiptar vijon në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta e kalimtare gjatë orëve të paradites por pasditja sjell vranësira disi...

Lajme të tjera

Web TV