Tensionet e El Clasicos prekin edhe kombëtaren spanjolle, lojtarët ndahen në grupe

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të dielën, Barcelona mundi Real Madridin (2-1) në një atmosferë të elektrizuar dhe në një ndeshje plot faulle dhe provokime të rënda, dhe pasionet nuk u qetësuan as një ditë pas ndeshjes dhe nuk do të qetësohen për një kohë të gjatë.

Përkatësisht, Përfaqësuesja e Spanjës u mblodh të hënën për kualifikueset e Kampionatit Evropian dhe me urdhër të trajnerit Luis de la Fuente, lojtarët e Barcelonës dhe Realit u stërvitën veçmas për të shmangur tensionet.

Marrëdhënia është katastrofike, kështu që Alejandro Balde e Gavi ishin në njërën anë dhe Nacho, Carvajal dhe Ceballos në anën tjetër.

Lojtarët e Realit u ankuan veçanërisht për sjelljen e talentit Gavi, duke e quajtur atë arrogant.

Sigurisht që do të jetë interesante të shihet se si do të shkojnë në fushë, veçanërisht Gavi dhe Ceballos, të cilët duhet të luajnë së bashku në mesfushë.

Trajneri i ri De la Fuente do të debutojë në stol të shtunën kundër Norvegjisë dhe tre ditë më vonë Spanja do të vizitojë Skocinë.

Të fundit

Sopranoja italiane Ana Pirozzi vjen për Master Class në Tiranë, pa pagesë për të rinjtë

Sopranoja e njohur italiane, Ana Pirozzi do të jetë në Tiranë për një master class falas për të rinjtë....

Kur duhet të hamë më shumë mish në dimër apo verë? Ja çfarë thonë mjekët

Kur jashtë është ftohtë dhe temperaturat bien nën zero gradë Celsius, shpesh mund të shërbejë si një instinkt për të kërkuar porcione ushqimi më...

7 vende përrallore të cilat duhet t’i vizitoni të paktën një herë gjatë jetës tuaj

Cilido qoftë versioni juaj i parajsës në tokë, vendet më poshtë jo vetëm që mahnisin sytë me bukuritë e rralla natyrore por edhe mbushin...

Fushata i kushton shtrenjtë, Mitsotakis rezulton me Covid 19

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka rezultuar pozitiv për Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kreu i qeverisë helene i cili ka anuluar...

Gazetarja plas ‘bombën’: Ja çfarë do të bëjë prokuroria për çështjen e Tahirit

Burime të sigurta të gazetares Anila Hoxha deklaruan se pavarësisht se prokurori i çështjes ka aprovuar lirimin e Saimir Tahirit, të hënën po shohin...

Lajme të tjera

Web TV