SHBA/ Të shtëna me armë në Alabama, 4 viktima dhe dhjetëra të plagosur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Katër persona janë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur gjatë të shtënave në Dadeville, tha Agjencia e Zbatimit të Ligjit në Alabama.

WRBL-TV raportoi se të shtënat ndodhën në një studio kërcimi gjatë një feste të mundshme ditëlindjeje. Agjencia Shtetërore e Zbatimit të Ligjit dha pak informacion në lidhje me të shtënat.

Nuk ka ende asnjë konfirmim për arsyen që çoi në të shtënat.

“Këtë mëngjes, unë pikëlloj me njerëzit e Dadeville dhe me shokët e mi. Krimi i dhunshëm NUK ka vend në shtetin tonë ndërkohë që ne po qëndrojmë të përditësuar nga afër për të bërë të ditur detajet nga ngjarja” tha guvernatori i Alabamës, Kay Ivey në një deklaratë të postuar në mediat sociale.

Dadeville është rreth 57 milje (92 kilometra) në verilindje të Montgomery, Alabama.

Të fundit

Presidenca e Këshillit të Sigurimit/ Rama: Moment krenarie për gjithë shqiptarët!

“Një moment krenarie për gjithë shqiptarët”, kështu e përkufizon kryeministri Edi Rama, kryesimin e Këshillit të Sigurimit nga Shqipëria. Në një...

FOTO/ Si Brigitte Macron shpëtoi Mbretëreshën Camilla nga një incident ‘live’

Pritja e bërë nga çifti presidencial francez ndaj Mbretit Charles dhe Mbretëreshës Camilla ishte e ngrohtë. Brigitte Macron, në një gjest solidariteti femëror, “i shpëtoi” një incidet...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në Volos. Por si duket, kaosi nuk preku vetëm në jetët e njerëzve, por edhe ato...

‘Bild’: Para gjithë botës, Rama i vë frenat ankesave ruse me një fjali

Kjo ishte një deklaratë e qartë nga shefi! Dhe sërish kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nuk i rezistoi dot një goditjeje ndaj Rusisë.., shkruan...

Pse nuk duhet të flini kurrë gjumë në anën tuaj të djathtë

Kur shtriheni në shtrat në fund të ditës së gjatë, ndoshta përkuleni nën batanije dhe vendoseni në pozicionin tuaj të preferuar të gjumit pa...

Lajme të tjera

Web TV