Zyrtare/ Garnacho ngelet “Djall”, talenti argjentinas rinovon me United deri në 2028

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rinovim i rëndësishëm te Manchester United. Drejtuesit e klubit të famshëm kanë zgjatur bashkëpunimin me Alejandro Garnachon.

Në bazë të kontratës së re, 18-vjeçari i talentuar argjentinas do të luajë në “Old Trafford” deri në verën e vitit 2028.

5 gola dhe 6 asiste numëron sulmuesi i majtë gjatë këtij sezoni me skuadrën e Erik ten Hag.

Kur iu bashkova këtij klubi të jashtëzakonshëm, unë ëndërroja të debutoja. Të luaja në ‘Old Trafford’. Të shënoja golin tim të parë dhe të fitoja trofe me këtë fanellë.

Ndjej krenari dhe emocione që i kam shijuar këto momente tashmë. Bashkë me familjen time që më ka mbështetur në çdo hap që kam hedhur.

Ne të gjithë jemi të përulur që kemi këtë shans për të vazhduar rrugëtimin tonë me Manchester United. Trajneri dhe stafi i tij më kanë ndihmuar të përmirësohem.

Të fundit

Leku ‘mbyt’ euron, mësoni me sa blihen dhe shiten monedhat e huaja sot

Sot, më 25 maj 2024, dollari amerikan blihet me 92.2 lekë dhe shitet me 93 lekë. Euro blihet me 100 lekë dhe shitet 100.7...

SKICA PËR BABANË…

Nga Mitro Çela 1.NJË JAVË NË FRANCË Babai lindi në vitin 1900. Rreth viteve ‘2O u hap fjala. Plasi puna në Francë. -Punë për zengjinë, -thoshte sekseri. Ai paguante...

“Gjysma ime iku sot drejt Parajsës”, ndahet nga jeta bashkëshortja e Agron llakës

Aktori i njohur Agron Llakaj ka humbur bashkëshorten e cila është ndarë nga jeta mbrëmjen e së premtes. Lajmin e trishtë e ka bërë...

Emri i ndritur i përkthyesit të përkushtuar Prokop Gjergo

Nga Shpendi Topollaj   Më shumë se një rastësi, do ta quaja fat për qytetin e Durrësit që bashkëshortët Hava dhe Sali Hidri me përkushtimin e...

“Shutter Island”, një film për nënën që vret tre fëmijët e saj

Nga Leonard Veizi   Çfarë ndodh në psikikën e një nëne e cila merr vendimin që të vrasë fëmijët e saj? Psikologët e psikiatrit reken të japin...

Lajme të tjera

Web TV