“Paga minimale 60 mijë lekë”/ Rama: Mesatarja do shkojë 900 euro brenda vitit…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Javën e fundit të fushatës elektorale kryesocialisti Edi Rama e nisi në Peqin nga ku u fokusua tek zhvillimet ekonomike.

“Jemi në një moment të madh kthese të rëndësishme në jetën ekonomike. Sot Shqipëria është në një moment kthese ku ka filluar rritja më e madhe historike e pagave. Paga mesatare në sektorin publik do të shkojë deri 900 euro. Detyra jonë e pa përfunduar pa e çuar pagën minimale 60.000 lekë.“- tha Rama.

Ndërsa në Berat, Edi Rama shpalosi sfidat e Shqipërisë 2030.

“Ta bëjmë kampione të Ballkanit në turizëm, sovrane me energji dhe eksportuese të energjisë. Ta bëjmë eksportuesen më të madhe të prodhimeve bujqësore vendim me nivelin më të lartë të digjitalizimit të teknologjisë”- tha Rama.

Për aleatët Berisha Meta, e posaçërisht për llogaritë bankare offshore të zonjës Kryemadhi, Edi Rama solli këto dy krahasime të reja.

“Na dolën ato off-shoret i patë apo jo? Ku mbyteshin anijet hidhnin shishe me letra që ti marrin në breg, janë shishet e para, është anije e mbytur ato, këta kandidatët e faqes së zezë janë si violinistët e Titanikut që i binin violines teksa zhytej anija poshtë”- shtoi Rama.

Të fundit

Myrto Uzuni largohet nga fusha i lënduar, lajm i keq për Sylvinhon

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni u dëmtua në ndeshjen Granada-Betis, që po luhet në këto momente dhe u...

Ervin Karamuço “zbërthen” arsyen e fortë: Ja pse Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës

Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës sepse i trembet bandave të Aldo Bares. Kështu deklaroi eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço, mbrëmjen e sotme...

Genoa mposht me “poker” Romën dhe zhyt në krizë verdhekuqtë

Genoa bën “poker” dhe shkatërron Romën në takimin e javës së gjashtë të Serie A. Vendasit dominuan të gjithë takimin,ndërsa zhbllokuan sfidën në minutën e...

Hoxha zbardh vrasjen/ Si Artan Tafani ekzekutoi ish-pjesëtarin e grupit të Aldo Bares

Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur një nga vrasjet, ku ka marrë pjesë Artan alias Marjus Tafani, i penduari i drejtësisë që zbardhi disa ngjarje...

Artan Hoxha: Laert Haxhiu ndante para me policët, ja lidhjet e fuqishme me autoritetet

Artan Hoxha, ka folur për Laert Haxhiun, grupi i të cilit u ekspozua për të paktën gjashtë vrasje, pas rrëfimeve të Artan Tafanit.  I ftuar...

Lajme të tjera

Web TV