Heroinë në Zvicër, kjo është shqiptarja që shpëtoi djalin 4-vjeçar nga mbytja në pishinë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një 34-vjeçare shqiptare që jeton në Zvicër është konsideruar heroinë atje, pasi ka bërë një gjest human, duke shpëtuar nga mbytja në pishinë një djalë të mitur 4 vjeç.

Nazlie Selimaj e cila punon si infermiere ka ndërhyrë menjëherë, pasi e pa djalin duke u mbytur në një pishinë në kanionin St. Gallen.

E reja shqiptare kishte shkuar në pishina për të kaluar një ditë pushimi me familjen, por kur pa se djali po rrezikonte të mbytej, ajo u fut menjëherë në ujë, duke i shpëtuar jetën djalit afgan.

“Po haja akullore me burrin dhe djemtë e mi 5 dhe 9 vjeç, kur burri pa një baba që po vraponte tek pishina. Ai e nxori djalin nga uji dhe po e mbante në krah pa ndjenja. Babai i tij ishte i shkatërruar”, u shpreh 34-vjeçarja për median Blick.

“E shtriva djalin në dysheme sepse nuk i ndjeva pulsin dhe i masazhova zemrën me njërën dorë, atij i erdhi vetëdija”, shtoi ajo.

Të fundit

Plani që po ndiqet për ndryshimin e moshës për daljen në pension

Astrit Hado, drejtori i përgjithshëm i Institutit të Sigurimeve Shoqërore ka folur për skemën e pensioneve në Shqipëri dhe...

Ancelotti: “Mbrojtja është mënyra e vetme ndaj Cityt, Guardiola më komplimentoi”

Real Madrid nuk ngopet dhe nuk dorëzohet kurrë. “Los Blancos” vuajtën në “Etihad”, por dolën të pamposhtur nga dueli që zgjati 120 minuta. Dhe...

Krisja Meta-Kryemadhi/ Minxhozi ‘thumbon’ çiftin: Pas rënies së votave iu duhej një alibi

Analisti Skënder Minxhozi thotë se krisja Ilir-Metas Kryemadhi ka ardhur pasi partia e tyre ka pasur rënie të votave në zgjedhjet e fundit. Në një...

Euro nuk do kthehet më në shifrat e viteve të kaluara

Bizneset eksportuese nuk po ngrenë kokë. Shifrat e fundit të INSTAT, tregojnë se vetëm në muajin mars bizneset vendase kanë shitur mbi 87.4 milionë...

Me karrocë dhe plagë në kokë, Dea Mishel publikon videon pas operacionit

Pak ditë më parë ish-banorja e “Big Brother VIP 2”, Dea Mishel i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale në kokë, megjithatë ajo nuk dha...

Lajme të tjera

Web TV