“Quhesha ilegale. 1 orë në polici”, Alketa Vejsiu ndalohet nga autoritetet në Zvicër

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Moderatores së njohur shqiptare Alketa Vejsiu i ka ndodhur një situatë e papritur por edhe e pakëndshme në Zvicër, pasi është ndaluar për gati 1 orë në një stacion policor.

Moderatorja e njohur shqiptare Alketa Vejsiu është gjendur në një situatë të papritur teksa udhëtonte jashtë vendit pasi është ndaluar në një stacion policor në Zvicër.

Vetë ajo është shprehur se shkak është bërë pasaporta e saj, të cilën e ka harruar në çantën e vajzës, e cila nuk udhëtonte me të.

Ajo u shpreh se i është dashur të flasë me 8 policë zviceranë që e kanë quajtur si “ilegale”, por në fund ia ka dalë të marrë një leje qëndrimi të përkohshme.

“1 orë në polici, në një stacion treni të Zvicrës, që s’do më bjerë rruga më në jetë besoj. Kisha harruar pasaportën në çantën e vajzës që nuk udhëtonte me mua… Quhesha ilegale në Zvicër. E para herë që harroj pasaportën dhe ndodh në vendin më të saktë të botës. Tani duhet dikush të më sjellë pashaportën këtu se nuk lëviz dot“, shkroi moderatorja në rrjetet sociale.

Të fundit

Trump fiton Karolinën e Jugut/ Mposht lehtësisht Nikki Haley

Donald Trump është një hap më afër nominimit presidencial republikan pas një fitoreje masive ndaj Nikki Haley në Karolinën...

“Ikin dy dhe hyjnë tre”, njihuni me banorët e rinj që u bënë pjesë e garës së BBVA

Koreografi Albi Nako dhe këngëtarja Arta Kabashi janë personazhet të cilët nuk do të jenë më pjesë e shtëpisë më të ‘zhurmshme’ në Shqipëri....

“Ngrijnë” monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 25 shkurt 2024

Sot, më 25 shkurt 2024, në tregun valutor dollari amerikan blihet me 95.5 lekë dhe shitet 96.4 lekë. Euro sot blihet me 103.5 lekë, ndërsa...

Këta janë dy banorët që u eliminuan nga “BBVA 3”

Albi Nako dhe Arta Kabashi lanë shtëpinë e “Big Brother VIP Albania 3”. Albi u largua pas nominimit që Sara u bëri të gjithë djemve...

Ditë me shi, parashikimi i motit për sot

Ditën e Diel reshjet do të ulin intensitetin, por do të vijojnë të jenë të herëpashershme në një pjesë të madhe të territorit në...

Lajme të tjera

Web TV