Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

 • melbet
 • megapari
 • megapari giriş
 • melbet
 • betrari giriş
 • onbahis giriş
 • Pse njerëzit bëjnë unfollow në Instagram?

  113 563 lexime

  124,178FansaPëlqeje

  Rrjetet sociale janë një dritare ku individë të ndryshëm shkëmbejnë pëlqime, bëjnë komente për foto apo video të ndryshme, dërgojnë mesazhe dhe bëhen palë virtualisht në tematika apo ngjarje të ndryshme. Jo domosdoshmërisht, njohja është reciproke, pra miqësi edhe në jetën reale, mund jetë edhe një shok i vjetër nga fakulteti, një kushërirë e largët, një shoqe e pallatit, e plot statuse të tjera.

  Por, e keni menduar ndonjëherë se pse njerëzit bëjnë unfollow në Instagram? Motivet janë të shumta, por ne po ju sjellim në vëmendje më kryesoret:

  -Përmbajtje të bezdishme: Kur dikush bën vazhdimisht postime të parëndësishme, jo interesante për ndjekësit, kjo mund të çojë në unfollow. Për shkak të përmbajtjes jo shumë të pëlqyeshme, apo edhe postimeve të tepruara ditë pas dite, kjo çon lehtësisht në butonin unfollow.

  -Përmbajtje fyese ose kontroverse: Çështje të ndryshme si politika, feja apo ato me qasje sociale, por që nuk përputhen me interesat apo vlerat e ndjekësve mund të çojë në unfollow. Sidomos postime me përmbajtje fyese, komente negative, të pamatura, çojnë në këtë fenomen.

  -Automatizim i tepruar: Njerëzit, edhe pse virtualisht duan ndërveprimin në Instagram, pra komente, pëlqime, mesazhe, etj. Nëse postimet janë automatike nga sistemi, dihet që njerëzit pas pajisjeve elektronike nuk kanë nevojë për robote, por për ndërveprim.

  -Selfie të tepërta ose sjellje narcisiste: Një numër i tepruar i selfieve ose sjelljeve tepër narcisiste mund të jetë një pengesë për disa ndjekës që kërkojnë një përzierje më të larmishme dhe autentike të përmbajtjes.

  -Sjellje negative ose toksike: Ngacmimi në rrjete sociale, përhapja e urrejtjes apo dhunës çon në unfollow. Përgjithësisht, në platformat sociale individët futen për t’u argëtuar, për gjëra të bukura dhe pozitive, nuk kanë nevojë për negativitet.

  -Frekuenca dërrmuese: Postimi shumë i shpeshtë, deri në tejkalimin e pritshmërive mund të çojë në unfollow. Është thelbësore të vendosni një ekuilibër midis të qenit aktiv dhe të mos bombardoni ndjekësit me përmbajtje.

  -Inaktiviteti: Nëse një llogari bëhet plotësisht joaktive për një periudhë të gjatë, disa ndjekës virtual mund të bëjnë unfollow për shkak të mungesës së gjërave të reja dhe interesante në përmbajtje.

  Lexo edhe :  U nda nga bashkëshorti para dy vitesh, Rudina Hajdari rigjen dashurinë!

  -Ndryshim interesash: Interesat e ndryshme që pasqyrohen në përmbajtjen e IG mund të çojnë në unfollow, sepse për disa syresh nuk ka gjëra të rëndësishme apo tërheqëse për t’u ndjekur në profilin tuaj.

  -Taktika follow-unfollow: Ekziston një truk i vogël në funksionimin e rrjeteve sociale, më saktë një veprim që shërben si karrem për palën tjetër. Disa njerëz ndjekin persona të tjerë për të fituar ndjekës dhe menjëherë sapo i fitojnë u bëjnë unfollow personave që i shfrytëzuan.

  -Shqetësimet për privatësinë: Nëse përmbajtja e dikujt bëhet shumë personale, ndjekësit mund të bëjnë unfollow për të mbrojtur privatësinë e tyre.

  -Mungesa e angazhimit: Nëse një llogari ndërvepron rrallë me ndjekësit duke iu përgjigjur komenteve ose mesazheve me vonesë ose më keq akoma nuk ka fare reagim, disa ndjekës mund të ndihen të injoruar dhe vendosin të anulojnë ndjekjen.

  – Jo tërheq estetikisht: Imazhi në Instagram mund të jetë i rëndësisëm për disa përdorues, ndaj nëse nuk keni një faqe tërheqëse për syrin, mos u çudisni nga njerëzit që ju bëjnë unfollow.

  -Ndryshimi në vlera ose besime: Nëse përmbajtja e një llogarie fillon të bie ndesh me vlerat ose besimet e një ndjekësi, ata mund të zgjedhin të bëjnë unfollow për të shmangur ndjesitë e pakëndshme.

  -Konfliktet personale: Konfliktet personale ose mosmarrëveshjet me pronarin e llogarisë mund të çojnë në mosndjekje në rrjetet sociale.

  Po me të famshmit, a funksionojnë të njëjtat rregulla?

  Shumë të famshëm e përdorin Instagramin si një mjet marketingu për të promovuar markën e tyre, për t’u lidhur me fansat dhe për të rritur imazhin publik. Në thelb, Instagrami është bërë pjesë integrale e strategjisë së marketingut për shumë të famshëm. Kjo i lejon ata të arrijnë një audiencë globale, të ndërtojnë dhe ruajnë bazën e fansave dhe të fitojnë para nga ndikimi i tyre përmes partneriteteve dhe miratimeve.

  Në Shqipëri, ka edhe një detaj tjetër që ndoshta të huajt me statusin e të famshmëve nuk kanë nevojë që ta përdorin: Shpikin situata të tilla për të marrë vëmendjen mediatike dhe për të përfunduar në faqet e para të portaleve./E.Ç

  Të fundit

  Zgjedhjet në bashkinë e Himarës, Idrizi: Ja kush do ishte zgjidhja më e mirë!

  Deputeti Shpëtim Idrizi, kreu i PDIU-së, tha se ligji i luftës duhet të çmontohet totalisht, ndaj edhe kemi një...

  Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave

  Pas tërheqjes së Joe Biden nga gara presidenciale në SHBA, demokratë të shquar po mbështesin Kamala Harris. Ka shanse Harris të fitojë? “E vendosur. E...

  10 rregullat që duhet të ndjekin stjuardesat

  Për disa njerëz, ideja për të udhëtuar me aeroplan në të gjithë botën, e sidomos për t’u paguar për këtë tingëllon si një punë...

  Askush nuk di t’i vendosë kufijtë më mirë se këto dy shenja horoskopi

  Çdo marrëdhënie në jetë ka kufij, qoftë ajo me partnerët e zemrës, kolegët, miqtë, pjesëtarët e familjes, madje edhe me veten. Megjithatë, të dish si...

  “Dosja e 21 Janarit”/ Pas përfundimit të dëshmisë, flet Mark Nika: Ja për çfarë u thirra

  Mark Nika, xhaxhai i Aleks Nikës, ka dhënë një deklaratë për mediat pas përfundimit të dëshmisë në SPAK. Ai tha se këtë të hënë u...

  Lajme të tjera

  Web TV