Dokumentari i Beckhamit: E ëma druhej se Victoria do ta “shkatërronte”!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Netflix shperndau nje trailer të shkurtër të dokumentarit mbi jeten e David Beckham, i cili ndjek ngritjen e tij nga klasa punëtore e Londrës drejt shnderrimit ne nje yll botëror të futbollit. Në një klip dyminutësh që paralajmëron premierën më 4 tetor, nëna e legjendës, Sandra, flet edhe për fillesat e romancës se tij me Victorian.

74-vjeçarja pranon se ishte e shqetësuar se ai do ta linte mënjanë karrierën e tij për gruan e tanishme, e cila asokohe ishte pjesë e grupit më të madh të vajzave, “Spice Girls”.

“Ishim të shqetësuar se ai do të humbte gjithçka për të cilën punonte, sepse futbolli gjithmonë vinte i pari, e pastaj papritmas nuk ishte me prioritet”, ka rrëfyer nëna e tij.

Beckham dhe Victoria u kthyen në një brand duke fituar kontrata fitimprurëse me stilistë veshjesh, ekspertë të shëndetit dhe fitnesit, revista të modës dhe prodhues të parfumeve dhe kozmetikës.

Megjithatë, në fillimin e marrëdhënies së saj me Davidin në vitin 1997, këngëtarja që sot është dizajnere thotë se menaxheri i saj në atë kohë e kishte këshilluar ta mbante sekret: “Takoheshim në parking dhe nuk është aq keq sa duket”, tha ajo.

Në dokumentar flet gjithashtu edhe trajneri i Beckham te Mancheser Unitedi, Alex Ferguson, i cili pohon se fama e kishte ndryshuar Davidin. Traileri tregon gjithashtu dyshen duke rrefyer vështirësi me te cilat u perballen kur romanca e tyre u bë publike, pasi kjo i ktheu ne çiftin më te famshëm në Mbretërinë e Bashkuar.

Seriali dokumentar, i cili do të jetë i disponueshëm nga 4 tetori në Netflix, thuhet se është frymëzuar nga dokumentari i Michael Jordan, “The Last Dance”, i cili ndodhet ne kete platformë që nga viti 2020./E.Ç

Të fundit

Historia e Napoleonit: E vërtetë e gjeneralit korsikan që e shpalli veten perandor

Karizma, oportunizëm politik dhe gjeni ushtarak, por mbi të gjitha ambicie: sekreti i suksesit të Napoleonit në qendër të...

Mona Lisa: A kanë adhuruar fansat e da Vinçit portretin e gabuar?

Disa argumentojnë se kjo pikturë përshkruan subjektin e artistes në vitet e saj të reja dhe është versioni i parë i veprës së tij...

Lufta në Gaza ka mprehur pakënaqësitë popullore egjiptiane

Shikimi i këtij gjenocidi të shpalosur në pragun e tyre ka nxitur shumë egjiptianë në veprim, nga bojkotimi i produkteve perëndimore deri te marshimet...

Zbulohen planet për të paraqitur mishin si ‘ushqim të qëndrueshëm’ në Cop28

Dokumentet tregojnë se industria synon të shkojë "me forcë të plotë" duke argumentuar se mishi është i dobishëm për mjedisin në samitin e klimës Nga...

Prishtina tronditet sërish nga një tjetër krim! Dhëndri vret vjehrrin (EMRAT)

Prishtina është tronditur nga një tjetër krim i rëndë mbrëmë. Pas vrasjes së një vajze të re, e cila u gjet në një makinë,...

Lajme të tjera

Web TV