Free Porn
xbporn
Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت pov leccata di figa
best porn 2025
homemade porn 2026
mi masturbo guardando una ragazza
estimare cost apartament precisă online
blonde babe fucked - bigassmonster

Mjekët tregojnë ëmbëlsirat që hanë më shumë dhe ato që i shmangin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Për njerëzit që i duan ëmbëlsirat, sheqeri është një pjesë thelbësore e jetës, por edhe mjekët hanë ëmbëlsirë gjithashtu.

Duke treguar kujdes me përbërësit e përzgjedhur në receta, sekretet na i tregojnë vetë ata. Gjashtë mjekë zbulojnë ëmbëlsirat që konsumojnë më shumë, por njëherësh edhe ato që shmangin.

“Unë patjetër që i ha ëmbëlsirat dhe e kam të pamundur t’ia heq vetes këtë kënaqësi ,” thotë Elizabeth Comen, një mjeke onkologe.

“Unë e kufizoj veten te sheqernat e shtuara në ushqim gjatë javës, pasi më pëlqen të konsumoj ëmbëlsirë pas darkës. Kjo më sjell një ndjesi kënaqësi dhe më ndihmon të fle më qetë,” thekson Jasmine Singh Sukumar, mjeke në Qendrën e Kancerit të Gjirit në Teksas.

Po cilat janë ëmbëlsirat që mjekët konsumojnë më shumë dhe çfarë shmangin?

Tartë me fruta

Ëmbëlsirat me frutat e freskëta të stinës, si mollët apo dardhat në vjeshtë janë ideale për të mbushur tartën që bëni në shtëpi. Një tartë kumbulle me një shtresë sheqeri mund të jetë një zgjidhje, sepse kumbullat janë të shëndetshme dhe të shijshme.

Kos i ngrirë me fruta dhe arra

Kur mjekja Mona Bahouth do diçka të ëmbël, ajo zgjedh fruta të freskëta si manaferrat ose mollët. Por, shpesh një kos i ngrirë i mbushur me fruta të shijshme është super gjetje.

Një tas i vogël me manaferra, arra dhe çokollatë

Mjekja kardiologe Helene Glassberg është një adhuruese e çokollatës, ndaj për të kënaqur shijet e saj të ëmbla ajo përzien në një tas manaferrat e pasura me antioksidantë, bajame të kripura, arra dhe kikirikë dhe rezultati është një ëmbëlsirë e shëndetshme.

Cheesecake

Mjekja onkologe Comen thotë se i pëlqen të eksperimentojë në receta me përbërës më të shëndetshëm, si përdorimi i salcës së mollës ose kosit. Ka shumë receta në internet, shpjegon ajo dhe ka mënyra për të zëvendësuar përbërësit që nuk sakrifikojnë shijen, por as shëndetin. “Për shembull, kohët e fundit kam bërë cheesecake me kos grek, krem djathi me pak yndyrë dhe ishte super”.

Lexo edhe :  Pesë pjesët e trupit që duhen kontrolluar përditë për të kuptuar nëse jemi të shëndetshëm

Fruta sezonale të pjekura

Fruta të tilla si pjeshkët ose ananasi mund të piqen shumë mirë në skarë. Ato bëhen të ëmbla dhe pothuajse karamelizohen kur piqen në skarë.

Akullore

Ka gjithmonë ndjenja “mëkati” kur bëhet fjalë për akulloren! Një kupë me vanilje ose çokollatë është e shijshme kur konsumohet në sasinë e duhur pa e tepruar.

Ëmbëlsirat që mjekët shmangin:

Ushqimet e përpunuara, ato që qëndrojnë gjatë nëpër rafte dyqanesh dhe që janë plot konservues apo yndyrna janë ato që shmangin mjekët. Pra, e thënë ndryshe, ëmbëlsirat e bëra vetë me përbërës të freskët, nga frutat te kosi apo biskotat mund të jenë gjithmonë një zgjedhje e shëndetshme për ju./E.Ç

Të fundit

Basha uron Ursula Von Der Leyen për rizgjedhjen e saj si Presidente e KE

Kreu i Demokratëve Euroatlantikë, Lulzim Basha, ka uruar Ursula Von Der Leyen për zgjedhjen e saj për herë të...

Vapës po i vjen fundi/ Ja kur pritet të zbresin temperaturat

 Netëve tropikale që kanë përfshirë vendin tonë po u vjen i fundi. Por dita e sotme duket se ka qenë më e nxehta për këtë...

Dumani me internet në qeli, pezullohen dy policë të burgjeve

Dy policë të burgjeve janë pezulluar nga detyra, pasi është konstatuar se kanë shkelur rregullat në raport me Nuredin Dumanin, i cili ka fituar...

Që dushi të jetë edhe çlodhës duhet ta bëni në një orar të caktuar

Pas një dite të ngarkuar, asgjë nuk e kalon ‘përqafimin’ qetësues të një dushi të ngrohtë për t’u çlodhur dhe përgatitur për gjumë. Jo vetëm...

FOTO/ Rama ‘i pakënaqur’ nga ushqimi në Britani: Nuk kanë faj britanikët

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka konsumuar drekën në Samitin e Liderëve të Bashkimit Europian, që po zhvillohet në Britaninë e Madhe. Duket se Rama...

Lajme të tjera

Web TV