Bledar Haklaj kërkon shuarjen e dënimit, GJKKO ia kalon dosjen gjykatës së Kukësit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

GJKKO shpalli moskopetencën për gjykimin e dosjes së Bledar Haklajt me me objekt shuarjen e dënimit të dhënë prej 11 vjet burg.

GJKKO shpalli moskopetencën për gjykimin e dosjes së Bledar Haklajt me me objekt shuarjen e dënimit të dhënë prej 11 vjet burg. Vendimi që e dënonte u mor më  20 mars 2013 të Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda Tiranë dhe ka marrë formë të prerë më datë 19 qershor 2023.

Sot GJKKO shpalli moskopetencën lëndore për efekt të parashkrimit të ekzekutimit të vendimit  dhe dërgimin për gjykim të kësaj çështje penale sëbashku me aktet e saj Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Kukës si gjykatë kompetente nga pikëpamja lëndore dhe tokësore /O.S

Të fundit

Vendimi për dinarin, BE konfirmon ftesën për Kurtin dhe Vuçiçin: Në Bruksel më 27 shkurt

Bashkimi Evropian (BE) konfirmoi të mërkurën se i kishte thirrur Kosovën dhe Serbinë për një takim më 27 shkurt...

Kush ishte Afërdita Selimi, zëri i Radio Tirana që s’do të dëgjohet më nga shqiptarët

Zëri që ka shoqëruar shqiptarët për vite me radhë në Radio Tirana për çështjet sociale dhe ekonomike nuk do të dëgjohet më. Gazetarja e njohur...

Çfarë po ndodh? Ambasadori britanik prej orësh në SPAK, detajet e para

Ambasadori britanik Alastaier King Smith ndodhet prej dy orësh në SPAK, ku po zhvillon një takim me prokurorët. Paraprakisht mësohet se temë e takimit janë...

A është Shqipëria gati për t’u anëtarësuar në BE? ja si përgjigjet Rama

Duke folur për median, kryeministri Edi Rama është pyetur nëse Shqipëria është gati për t’u anëtarësuar në Bashkimin Europian. Kreu i ekzekutivit ka deklaruar se...

“Ju i dënoni, ne i lirojmë”/ Basha: “Amnistia Penale”, mesazh për drejtësinë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një dalje për mediat ka deklaruar se Amnisti penale është një mesazh për drejtësinë. Ai tha se një...

Lajme të tjera

Web TV