Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

 • melbet
 • megapari
 • megapari giriş
 • melbet
 • betrari giriş
 • onbahis giriş
 • Pse disa vende turistike po ndalojnë fotot selfie

  113 563 lexime

  124,178FansaPëlqeje

  Ndalimi i fotove selfie po bëhet gjithnjë e më i zakonshëm në shumë vende turistike. Motivi? Sepse shpëtojnë jetë njerëzish.

  Mania e këtyre fotove është më vdekjeprurëse se sulmet e peshkaqenëve. Një studim i publikuar në Journal of Travel Medicine zbuloi 379 vdekje të lidhura me selfie-t gjatë 13 viteve të fundit.

  Mes tyre, 140 turistë shkrepën në mënyrë tragjike foton e tyre të fundit. Ndërkohë, vetëm 90 humbje fatale jete ndodhën nga sulmet e peshkaqenëve.

  Muajin e kaluar, një gondolë u përmbys në Venecia të Italisë kur një grup turistësh refuzuan të ndalonin së bëri selfie. Pikërisht përpara aksidentit, gondolieri i kërkoi grupit të mos lëviznin, ndërsa ai bëri një manovër të vështirë lëvizjeje poshtë një ure. Fatmirësisht nuk pati të lënduar pas aksidentit.

  Realizimi i një fotoje selfie të përsosur për mediat sociale i ka çuar turistët në një mori rreziqesh ekstreme, si incidente tragjike, rëniet fatale nga shkëmbinjtë, aksidentet me makina dhe trena, takime të rrezikshme me kafshë të egra dhe mbytje të paparashikuara.

  Mes 379 vdekjeve të lidhura me selfie-t në mbarë botën mes viteve 2008 dhe 2021, 37.2% ishin turistë. Rënia nga lartësia përbënte 49.9% të të gjitha vdekjeve, të ndjekura nga transporti (28.4%) dhe mbytjet (15.3%). Mosha mesatare e viktimave të selfie-ve gjatë kësaj periudhe kohore ishte 24.4 vjeç. Gratë kishin më shumë gjasa të plagoseshin për vdekje nga rrëzimet nga lartësitë dhe takimet me kafshët, ndërsa më shumë burra u vranë në rreziqe të lidhura me transportin.

  Vendet me numrin më të madh të vdekjeve nga selfie-t ishin India (26.4%), Shtetet e Bashkuara të Amerikës (10.3%) dhe Rusia (8.7%).

  Lexo edhe :  U nda nga bashkëshorti para dy vitesh, Rudina Hajdari rigjen dashurinë!

  Pas një sërë aksidentesh të lidhura me selfie-t në Mumbai të Indisë, qeveria ka përcaktuar disa zona për selfie, duke përfshirë plazhe, vende festivalesh dhe atraksione turistike. Në Pamplona të Spanjës, bërja e selfie-ve gjatë vrapimit vjetor të demave është e paligjshme për shkak të aksidenteve të mundshme.

  Në New York u miratua një projektligj që ndalon selfie-t me macet e egra, përveç rasteve nëse ka një pengesë fizike midis personit dhe kafshës. Në mënyrë të ngjashme, vizitorëve të liqenit Tahoe në SHBA u është kërkuar të mos bëjnë selfie me arinj, pasi kthimi i shpinës pranë një ariu është jashtëzakonisht i rrezikshëm./E.Ç

  Të fundit

  “Tym i bardhë për ‘Zgjedhoren’”, marrëveshja PS-PD: Ja si do zgjidhen deputetët

  Bie herësi, 2/3 e deputetëve do jenë në garë të hapur brenda partisë. Edi Rama dhe Sali Berisha përmes...

  Zjarr në pjesën jugore të Italisë, evakuohen 1000 turistë

  Një zjarr shpërtheu mëngjesin e kësaj të marte në zonën turistike të Viestes, në Pulia (në jug), si pasojë e të cilit autoritetet vazhduan...

  Ushqimet që do t’ju mbajnë freskët, në këtë të nxehtë!

  Temperaturat e larta gjatë verës, po na lodhin të gjithë dhe disa prej nesh ndihen të stresuar dhe pa oreks. Disa ushqime nuk mund...

  Sherri në familje në Pogradec, kush është 80-vjeçari që plagosi të birin (Emrat)

  Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e sotme në Pogradec, ku babai plagosi të birin pas një debati për motive ende të paqarta. 80-vjeçari Agim...

  Çfarë mendon vërtet Barack Obama për Kamala Harris! Kjo shpjegon heshtjen e tij

  Burimi: The Independet Barack Obama dhe Kamala Harris kthehen në qendër të vëmendjes së bashku pas më shumë se dy dekadash. Ajo bëri fushatë për...

  Lajme të tjera

  Web TV