VIDEO/ Barcelona ngec në shtëpi ndaj Granadës dhe i jep “lamtumirën” titullit kampion

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Granada për pak turpëron Barcelonën në “Montjuic”. Skuadra andaluziane, me Myrto Uzunin titullar, iu afrua shumë fitores, por në fund u largua me vetëm një pikë nga Barcelona, pas barazimit spektakolar 3-3.

Myrto Uzuni dha asistin e golit të dytë të Granadës, si dhe iu suksesit personal në fundin e sfidës, por Ter Stegen, me instiktin e tij i mohoi golin.

Shënuan të parët “blaurganat” me Lamine Yamal, për Granada u kundërpërgjigj me Sanchez dhe Pellistrin, para se Lewandowski të barazonte 2-2.

E gjeti sërish golin Granada me Miquel, por Yamal, fenomenal me një goditje nga distanca, barazoi 3-3. Ky ishte rezultati përfundimtar i një ndeshjeje që dhuroi emocione, por jo një fitues, edhe pse për skuadrën e Uzunit një pikë në Barcelonë vlen shumë.

Të fundit

Stuhitë e dëborës godasin perëndimin e SHBA-ve, rreth 60 mijë njerëz pa energji elektrike

Stuhi të mëdha të borës kanë përfshirë disa pjesë të Kalifornisë dhe Nevadas në perëndim të Shteteve të Bashkuara. Bora...

200 anëtarë të rinj i bashkohen PS-së në Njësinë 4, Veliaj: PS është si Luiza Gega

200 anëtarë të rinj i janë bashkuar Partisë Socialiste në Njësinë 4 dhe Drejtuesi Politik për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, shprehu falënderimet e...

A ndikon pozicioni i gjumit në shëndetin e zemrës?

Dihet tashmë se një gjumë i mirë dhe cilësor ndikon në shëndetin tuaj, veçanërisht atë të zemrës. Studimet kanë treguar se një gjumë i...

Kush janë të burgosurit e tjerë rusë që mund të kenë fatin e Navalnyt?

Kur autoritetet e burgjeve në Arktikun rus njoftuan për vdekjen e papritur të liderit opozitar rus, Aleksei Navalny, më 16 shkurt, ata thanë se...

Rihana performon në dasmën e miliarderit indian, u pagua 9 mln dollarë

Rihana, ylli i muzikës ndërkombëtare ka performuar në dasmën e djalit të një miliarderi në Indi. Ajo ka magjepsur të gjithë të ftuarit në...

Lajme të tjera

Web TV