“Ju i dënoni, ne i lirojmë”/ Basha: “Amnistia Penale”, mesazh për drejtësinë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një dalje për mediat ka deklaruar se Amnisti penale është një mesazh për drejtësinë.

Ai tha se një rëndësi të veçantë ka mesazhi për sa kohë që nën hetim janë çështje të tillë si inceneratorët.

“Të gjithë protestuesit, edhe ata të PS. Drejtoria e Burgjeve mund t’ju japë një listë të personave që përfitojnë, është e qartë që synohet të përfitojnë personat e korruptuar.

Pyesni ministrin Manja pse hoqi nenin 5 që përjashtonte personat e dënuar nga GJKKO.

Nuk mund të përfitojnë ata që kanë kryer korrupsion aktiv, kanë bërë korrupsion me tendera, zgjedhor, shpërdorim detyre etj.

Duan t’i dërgojnë sinjal drejtësisë që ju i dënoni ne i lirojmë, mesazh që ka rëndësi duke qenë se ka procese në vijim si cështjet e inceneratorëve. Shqiptarët e dinë se ku fle lepuri”, tha ai./e.t

Të fundit

VIDEO/ Inter “ngec” në barazim ndaj Cagliarit, shtyhet festa e titullit për zikaltërit

Cagliari ndal Interin në “San Siro” në një barazim 2-2 dhe i detyron zikaltrit ta fitojnë derbin e javës...

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron ku diskutuan në lidhje me...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Lajme të tjera

Web TV