Titulli kampion “çështje” e kryer, Inzaghi i beson Asllanit në rotacionin e Serie A

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

9 pikë plus vendit të dytë, për më tepër me një ndeshje më pak, shifra këto që i japin luksin trajnerit Inzaghi të bëjë një rotacion të ndjeshëm në ndeshjen e Serie A kundër Lecce-s, në një kohë kur objektivi kryesor është ndeshja e kthimit kundër Atletico Madrid në Champions League. Sipas mediave italiane, Inzaghi pritet t’i besojë një fanellë titullari mesfushorit kuqezi, Kristjan Asllani.

asllani-2-1536x1024.jpg

Talenti shqiptar ka vërtetuar këtë sezon se është i aftë të mbulojë Calhanoglun, për këtë është i bindur edhe Inzaghi. Ideja e tekniku zikaltër është e qartë, kërkon të lë pushim disa titullarë të rëndësishëm për të qenë në kushte perfekte ndaj Atletico Madrid, një ndeshje me një koeficient të lartë vështirësie. Jo vetëm Asllani, ndaj Lecce-s, nga minuta e parë pritet ta nisin edhe disa lojtarë të tjerë më pak të aktivizuar si Frattesi apo Bisseck.

Sipas të gjithë gjasave, Lecce-Inter pritet të jetë një “mini derbi” mes shqiptarëve pasi nga minuta e parë pritet të aktivizohet edhe Ylber Ramadani.

Të fundit

‘Kush m’i zgjidh hallet e mia, Ilir Meta, LSI-ja’/ Analisti ironizon kreun e PL

Analisti  Arben Meçe në Repoltix komentoi turin e Ilir Metës dhe PL-së duke theksuar se çfarë do të bëjë...

Lufta poshtë brezit për dominimin e opozitës

Nga Ylli Pata Në vigjilje të 25 prillit ja vlen të bëhen realisht bilancet që nuk u bënë kurrë tre vjet më parë për atë...

Intifada e Ilir Metës kundër SPAK

Nga Mero Baze Ka një tërbim të pa frenuar të Ilir Metës kundër kreut të SPAK, Altin Dumani. Përtej fyerjeve personale apo bullizimit të tij,...

Këmbësorin e zë korrenti në autostradën Lezhë-Tiranë/ Përcjellësit e energjisë në tokë

Nje person ka mbetur i vdekur pasi ka rënë në kontakt me energjine elektrike pranë një biznesi në autostradën Lezhë-Tiranë. Mesohet se këmbësori Vladimir Muhja...

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzit

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24, tha se të rinjtë shqiptarët...

Lajme të tjera

Web TV