test

Si t’i bësh ballë zilisë që ke ndaj miqve, në lidhje me financat

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nëse rrjetet e tua sociale janë të mbushura me shoqe dhe shokë që po njoftojnë blerje shtëpish, promovime, pushime të vazhdueshme dhe blerje ekstravagante, ndërkohë gjendja jote ekonomike nuk është edhe aq e mirë në këtë artikull do të gjesh veten.

Mbase edhe po përjeton xhelozi financiare, por sot do të tregojmë se si mund ta tejkalosh pa të dëmtuar raportet.

Ekspertja e financave, Sophie Lerche-Thomsen, sugjeron që të flitet për financat më hapur dhe këto biseda të sinqerta do çojnë në mirëkuptim dhe përshtatje në biseda mes miqsh dhe të afërmish.

Nëse flet majftueshëm dhe me sinqeritet, mund të ndash eksperienca personale, njerëzit që ke afër do mësojnë të ndajnë eksperienën e tyre me ty, po aq sa të kuptojnë perspektivën dhe të jenë të hapur ndaj niveleve të ndryshme financiare rreth tyre.

Një tjetër këshillë e Sophie është që të gjesh fuqinë dhe mundësinë që ta kthesh “zilinë” në një mënyrë për të bërë më shumë para për veten. Kështu ndjesia do kthehet shpejt në mirënjohje dhe vlerësim./E.Ç

Të fundit

Josa: Kualifikimi s’është i pamundur

I mirënjohuri Mirel Josa, i ftuar në “Euro 24” në News 24 tregoi këndvështrimin e tij për Spanjën në...

Holanda dhe Franca përplasen për kreun e grupit D, formacionet zyrtare të skuadrave

Holanda dhe Franca do të përballen në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në kuadër të Grupit D në Euro 2024. Të dyja skuadrat...

Lady Gaga bën daljen e parë publike pas thashethemeve për shtatzëni

Këngëtarja e njohur Lady Gaga është shfaqur për herë të parë në publik pas thashethemeve për shtatzëni, gjatë shfaqjes së saj në Las Vegas....

Hëna e Plotë e qershorit, shenjat e horoskopit që preken më shumë

20 qershori ishte një ditë e ngarkuar për yjet pasi kishim solsticin veror në hemisferën veriore dhe ditën e parë të sezonit të Gaforres. Vetëm...

Euro 2024/ Austria fiton duke bindur, 3 gola për 3 pikë

Polonia dhe Austria u përballën në Berlin, në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë, të Grupit D., sfidë e fituar nga austriakët 3-1. Sfida...

Lajme të tjera

Web TV